reklama  
   
Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test novinek mezi dětskými autosedačkami v roce 2010: Která je bezpečnější?

28.května 2010 00:01
ÖAMTC
Spotřebitelská organizace Stiftung Warentest sídlící v Německu spolu s tamním autoklubem ADAC otestovaly 22 dětských autosedaček z nabídky pro rok 2010. Test autosedaček ukázal, že se pro každé dítě najde bezpečná sedačka, ve všech velikostních kategoriích obstála alespoň dvojice výrobků. Na pozoru je třeba být před autosedačkami, které ve srovnávacím testu propadly při hodnocení bezpečnosti.
 
celý článek
 

Sedák pro větší děti by se měl použít jen výjimečně

18.února 2010 00:01
ADAC
Jednoduchý sedák za pár stovek ze supermarketu nebo jiného obchodu nezajistí dítě v autě tak dobře jako sedačka s bočních ochranou sahající až k hlavě dítěte. Při výběru mezi sedačkami pro děti od 15 do 36 kilogramů je proto lepší si připlatit a zvolit takovou, která dokázala své kvality v nezávislých crash testech. Sedačku této třídy lze koupit za částky od 2500 korun.
 
celý článek
 

Test dětských autosedaček (podzim 2009): Nebezpečí hrozí při nárazu ze strany

23.října 2009 00:01
ÖAMTC
Jen jedna z deseti testovaných sedaček dostala výborné hodnocení za ochranu dětí při bočním nárazu v nejnovějších zkouškách německého autoklubu ADAC. Vítězem se stal model Brio Primo se systémem isofix určený dětem do 13 kilogramů.
 
celý článek
 

Crash testy: Děti na sedadle spolujezdce jsou ve velkém nebezpečí

20.října 2009 00:13
ÖAMTC
Odřeniny, popáleniny, zlomeniny kostí, poranění hlavy, krku a páteře – taková rizika přináší nesprávně použitá dětská autosedačka na předním sedadle spolujezdce. Vyplývá to z výsledků společných crash testů autoklubů Švýcarska, Rakouska, Německa a dalších zemí.
 
celý článek
 

Testy (jaro 2009): I mezi isofixovými sedačkami se najdou nebezpečné

19.září 2009 09:50
ÖAMTC
Crash testy dokazují, že už náraz v rychlosti 30 km/h může být pro dítě bez autosedačky tragický. Jak vybrat nejbezpečnější sedačku radí pravidelné společné testy autoklubů a spotřebitelských organizací z Německa, Rakouska a dalších zemí. Test uskutečněný na jaře 2009 si vzal na mušku 22 nových modelů všech kategorií autosedaček. Dobrou zprávou je, že v každé testované kategorii lze nají jednu nebo více sedaček mezi letošními novinkami, které v testech prokázaly vysokou odolnost.
 
celý článek
 

Testy 2007 a 2008: Přibývá dětských autosedaček s isofixem

14.září 2009 09:33
ÖAMTC
Jakákoli sedačka lepší než žádná, řekne si rodič a koupí potomkovi tu nejlevnější nebo tu, na kterou narazí první. Má sice pravdu, proč ale nekoupit raději to nejlepší, co trh nabízí, když to navíc nemusí stát majlant? Přepestrá nabídka autosedaček má výhodu v tom, že si nějakou pro své dítě najde každý, orientaci v záplavě značek a typů ale široký výběr znesnadňuje. O to víc pozornosti by zodpovědní rodiče měli věnovat nezávislým testům a kupovat pouze výrobky, které jejich potomky v případě nehody ochrání.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5... > >|
 

18.10.2019 1:39:27
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku