Domů > Testy > Crash testy

Když do auta na konci kolony narazí náklaďák, šance na přežití je mizivá

29.července 2011 00:02
ADAC

Infernem neboli peklem nazval autoklub ADAC svůj crash test, při kterém narazilo nákladní vozidlo do osobních aut stojících na konci kolony. I když šlo o lehčí náklaďák a nejel kdovíjak rychle, osobáky úplně rozmačkal.

 
celý článek
 

Na zadních sedadlech není tak bezpečně jako vpředu

22.června 2011 00:01
ADAC

Automobilky v posledních letech výrazně vylepšily bezpečnost pro ty, kteří sedí na předních sedadlech. Cestující vzadu nemají k dispozici čelní airbagy, bezpečné opěrky, ani moderní pásy. A rázem jsou v nevýhodě.

 
celý článek
 

Nejnovější crash testy Euro NCAP zvládla auta na výbornou včetně elektromobilu

26.května 2011 00:02
Euro NCAP
Citroën DS4, Ford Focus, Peugeot 508 a Volvo V60 získaly v květnových nárazových zkouškách pět hvězdiček, tedy plný počet. V hodnocení za auty s běžnými spalovacími motory nezůstal pozadu hybrid Lexus CT200h ani elektrický Nissan Leaf.
 
celý článek
 

Nákup z hobby marketu může zdemolovat auto zevnitř a zranit řidiče

25.března 2011 00:00
ADAC
Přeházet věci z nákupního vozíku do kufru, něco rovnou na zadní sedadlo, zavřít a jede se - většina řidičů si nedělá hlavu s tím, že volně položené malé či velké předměty mohou při nehodě způsobit tragédii. Na nebezpečí převážených nákupů poukázal německý autoklub ADAC, který provedl sérii crash testů aut jedoucích z hobby marketu.
 
celý článek
 

V nové sérii crash testů zklamala terénní Dacia Duster, dobře si vedla elektroauta

24.února 2011 00:02
Euro NCAP
Série posledních crash testů organizace Euro NCAP, která zkoumá bezpečnost aut při různých nárazech, se zaměřuje také na elektromobily. Auta na elektrický proud, která vyvíjí nebo už nabízí každá velká automobilka, mohou být stejně bezpečná jako vozy se spalovacím motorem. Baterie a uložená energie v ní nepředstavuje při havárii podstatné riziko. Čerstvě testovaný elektromobil nezískal sice plný počet hvězdiček, ale i čtyři jsou dobrým výsledkem. Zklamáním byl naopak stav, v jakém po crash testech zůstala terénní Dacia Duster.
 
celý článek
 

Lidé více umírají v autech, které dopadly špatně v crash testech, potvrdili Američané

2.února 2011 00:01
IIHS, Dodge
Americká zkušebna, která provádí crash testy automobilů a podle toho je hodnotí, porovnala statistiky úmrtnosti při nehodách. Zjistila, že výsledky jejích nárazových zkoušek odpovídají reálnému životu, často však jeho konci. U šesti aut, z nichž tři se prodávají nebo donedávna prodávala i v České republice, prokázala velmi slabou ochranu posádky při bočním nárazu do jiného auta. A s odkazem na statistiky vyslala varování jejich majitelům: jestli do vašeho auta nabourá zboku zprudka jiný vůz, s velkou pravděpodobností zemřete.
 
celý článek
 

Desítka nejbezpečnějších aut roku 2010 prochází napříč třídami

31.ledna 2011 00:02
Alfa Romeo, Honda, Kia, BMW
Organizace Euro NCAP vyhlásila pětici vloni testovaných aut, které dopadly ve svých kategoriích nejlépe. V rámci crash testů  absolvovalo 29 vozů nárazy na předek, na bok, na záď, bouraly do figurín simulující chodce a podrobily se detailnímu zkoumání svých bezpečnostních systémů. Mezi prvními je jen jedno z luxusnější třídy, většina jsou běžná auta pro všední den. Svědčí to o tom, že bezpečná auta jsou dostupná pro běžné smrtelníky, kteří v nich pro jejich bezpečí mají větší šanci přežít. Zároveň komisaři Euro NCAP připomněli, na která auta je potřeba si dát pozor, protože nejsou bezpečná.
 
celý článek
 

Crash test elektroauta potvrdil jeho bezpečí, nehrozí ani poranění proudem

18.ledna 2011 00:01
ADAC
Auto na elektřinu má na palubě vysoké napětí 330 voltů a rozměrné velmi těžké baterie. Že i přesto jsou elektromobily stejně bezpečné jako dnes běžná auta na benzin či naftu, dokázal crash test, který zrežírovaly evropské autokluby.
 
celý článek
 

Čínský vůz opět zklamal v evropských crash testech

25.listopadu 2010 00:02
Euro NCAP
Plný počet hvězdiček – pět – získalo 10 aut, které prošly posledními nárazovými zkouškami organizace Euro NCAP. Tři z testovaných vozů si odvezly známku o hvězdu horší. Čtyři hvězdičky mohou připadat jako dobrý výsledek, ale v crash testech se lze chlubit pouhým maximem, s méně než pěti hvězdami už tak trochu trpí reputace auta. Černého Petra v podobě pouhých dvou hvězdiček si vytáhlo auto vyrobené v Číně navzdory tomu, že jeho crash test měl napravit nevalnou reputaci vozidel z říše středu.
 
celý článek
 

Střet dvou aut: i v malé rychlosti je zle, auta mají slabiny

2.listopadu 2010 00:00
ÖAMTC
Když Škodovka před několika týdny na svém polygonu ukázala novinářům čelní střet dvou aut, vypadalo to, že jsou dnešní vozy velmi pevné, odolné a bezpečné. Minulý týden podnikly nezávislý čelní crash test dvou aut západoevropské autokluby a výsledek je alarmující. Pokud do sebe narazí vozidla jedoucí rychlostí 56 km/h, hrozí posádce velké nebezpečí.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

1.12.2023 14:59:58
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku