reklama  
   
Domů > Testy > Testy pneumatik

Test zimních protektorů: obnovené pneumatiky zabrzdily, ale pozdě

11.října 2011 00:01
GTÜ

Protektorované pneumatiky jsou levnější než nové. Avšak jak test ukázal, auto obuté do obnovených plášťů může mít i o 10 metrů delší brzdnou dráhu. Neblahý je také jejich vliv na jízdní stabilitu a spotřebu paliva. 

 
celý článek
 

Velký srovnávací test zimních pneumatik ADAC 2011: barumky mají lehké problémy na mokru

23.září 2011 00:01
ÖAMTC

Pneumatika, která je perfektní s jedním rozměrem, nemusí být stejně dobrá, jakmile dostane jinou velikost. A celoroční pláště jsou horší než vyloženě zimní. K těmto závěrům dospěl velký test zimních pneumatik, který na sklonku léta připravil autoklub ADAC.

 
celý článek
 

Test zimních pneumatik 2011: jak vybírat novou povinnou výbavu?

19.září 2011 00:01
GTÜ

První z německých srovnávacích testů zimních pneumatik se zaměřil na osm vesměs nových modelů pro letošní zimu. Nová legislativa nařizuje použití zimních pneumatik už také českým řidičům.

 
celý článek
 

Ojeté zimní pneumatiky vs. letní obutí: risk, který nestojí za to

15.dubna 2011 00:02
ÖAMTC
Leckterý majitel auta s dosluhujícími zimními pneumatikami odkládá jejich přezutí na letní, aby dojezdil zbytek vzorku. Jaká rizika přináší jízda s ojetými zimními pneumatikami, vyzkoušel rakouský autoklub ÖAMTC.
 
celý článek
 

Test porovnal nové a staré pneumatiky: bezpečnost klesá se stářím

23.března 2011 00:01
ÖAMTC
Jsou pětileté pneumatiky bezpečné ve srovnání s novými nebo naopak ještě staršími gumami? Test rakouského autoklubu ÖAMTC se pokusil zjistit, jak se mění vlastnosti letních plášťů s jejich stárnutím.
 
celý článek
 

Velký test letních pneumatik ADAC 2011: nejlepší zabrzdí o 22 metrů blíž než nejhorší

25.února 2011 00:00
ADAC
Většina z porovnávaných pneumatik určených na letní měsíce svou roli zvládne, ale nejhorší v testech mohou zavinit nehodu - takový je výsledek srovnávacích zkoušek několika evropských autoklubů v čele s německým ADAC. Důkazem je rozdílný výsledek při zkouškách na mokré silnici, kde nejhorší obutí zastavilo auto o 22 metrů dále než stejný vůz, jehož kola se silnicí spojovala sada vítězných gum.
 
celý článek
 

Test letních pneumatik si vzal na mušku ekologii a bezpečnost

18.února 2011 00:01
GTÜ
Optimální pneumatika současnosti musí být nejen bezpečná, ale zároveň má mít kladný vliv na spotřebu paliva automobilu a tím pádem také na životní prostředí. Německá síť stanic technické kontroly GTÜ společně s autoklubem ACE otestovaly sedm sad letních pneumatik s rozměrem 205/55 R16 91 V. Test ukázal, že nejlepší spojení bezpečnosti a ekologie ze sedmi porovnávaných plášťů zaručuje Continental PremiumContact 2.
 
celý článek
 

Vhodná doba na nové pneumatiky – po čtyřech, šesti, deseti letech provozu?

19.ledna 2011 00:01
Goodyear Dunlop, Fulda
Odpovědný motorista kontroluje tlak v pláštích svého auta aspoň dvakrát za měsíc, čas od času i hloubku vzorku. Od pohledu jsou v pořádku a dezén je ještě v normě, ale už si ani nemůže vzpomenout, jak dlouho pneumatiky vlastně má. Nabízí se pak otázky, kolik let je možné s klidným svědomím pneumatiky používat, zdá má na životnost gumy vliv oprava po defektu a co její stav nejvíce ovlivňuje.
 
celý článek
 

Kde vyměnit pneumatiky a kam je v autě uložit

15.října 2010 00:00
ÖAMTC, ADAC
Nastává správná chvíle pro přezutí auta na zimní pneumatiky. Začínají se tvořit fronty v pneuservisech, v některém si účtují polovinu částky za výměnu kol než v jiném. A jak v autě bezpečně pneumatiky převážet? Každá váží i s diskem okolo 15 kilogramů a volně položená kola se při nehodě v rychlosti 50 km/h promění v několikametrákový projektil.
 
celý článek
 

Test zimních pneumatik 2010: propadáky z Číny a půltucet nejlepších

23.září 2010 00:00
ÖAMTC
Šest z celkem 28 testovaných pneumatik získalo čtyři hvězdičky a právě mezi nimi je nejlepší vybírat při nákupu nové sady zimního obutí. Společný test autoklubů Rakouska, Německa a Švýcarska odhalil mezi srovnávanými pneumatikami tři propadáky. Mají společný původ, pocházejí z čínských továren. A jsou nebezpečné.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

18.10.2019 1:09:56
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku