Domů > Testy > Testy pneumatik

Test porovnal nové a staré pneumatiky: bezpečnost klesá se stářím

23.března 2011 00:01
ÖAMTC
Jsou pětileté pneumatiky bezpečné ve srovnání s novými nebo naopak ještě staršími gumami? Test rakouského autoklubu ÖAMTC se pokusil zjistit, jak se mění vlastnosti letních plášťů s jejich stárnutím.
 
celý článek
 

Velký test letních pneumatik ADAC 2011: nejlepší zabrzdí o 22 metrů blíž než nejhorší

25.února 2011 00:00
ADAC
Většina z porovnávaných pneumatik určených na letní měsíce svou roli zvládne, ale nejhorší v testech mohou zavinit nehodu - takový je výsledek srovnávacích zkoušek několika evropských autoklubů v čele s německým ADAC. Důkazem je rozdílný výsledek při zkouškách na mokré silnici, kde nejhorší obutí zastavilo auto o 22 metrů dále než stejný vůz, jehož kola se silnicí spojovala sada vítězných gum.
 
celý článek
 

Test letních pneumatik si vzal na mušku ekologii a bezpečnost

18.února 2011 00:01
GTÜ
Optimální pneumatika současnosti musí být nejen bezpečná, ale zároveň má mít kladný vliv na spotřebu paliva automobilu a tím pádem také na životní prostředí. Německá síť stanic technické kontroly GTÜ společně s autoklubem ACE otestovaly sedm sad letních pneumatik s rozměrem 205/55 R16 91 V. Test ukázal, že nejlepší spojení bezpečnosti a ekologie ze sedmi porovnávaných plášťů zaručuje Continental PremiumContact 2.
 
celý článek
 

Vhodná doba na nové pneumatiky – po čtyřech, šesti, deseti letech provozu?

19.ledna 2011 00:01
Goodyear Dunlop, Fulda
Odpovědný motorista kontroluje tlak v pláštích svého auta aspoň dvakrát za měsíc, čas od času i hloubku vzorku. Od pohledu jsou v pořádku a dezén je ještě v normě, ale už si ani nemůže vzpomenout, jak dlouho pneumatiky vlastně má. Nabízí se pak otázky, kolik let je možné s klidným svědomím pneumatiky používat, zdá má na životnost gumy vliv oprava po defektu a co její stav nejvíce ovlivňuje.
 
celý článek
 

Kde vyměnit pneumatiky a kam je v autě uložit

15.října 2010 00:00
ÖAMTC, ADAC
Nastává správná chvíle pro přezutí auta na zimní pneumatiky. Začínají se tvořit fronty v pneuservisech, v některém si účtují polovinu částky za výměnu kol než v jiném. A jak v autě bezpečně pneumatiky převážet? Každá váží i s diskem okolo 15 kilogramů a volně položená kola se při nehodě v rychlosti 50 km/h promění v několikametrákový projektil.
 
celý článek
 

Test zimních pneumatik 2010: propadáky z Číny a půltucet nejlepších

23.září 2010 00:00
ÖAMTC
Šest z celkem 28 testovaných pneumatik získalo čtyři hvězdičky a právě mezi nimi je nejlepší vybírat při nákupu nové sady zimního obutí. Společný test autoklubů Rakouska, Německa a Švýcarska odhalil mezi srovnávanými pneumatikami tři propadáky. Mají společný původ, pocházejí z čínských továren. A jsou nebezpečné.
 
celý článek
 

Test letních pneumatik: Levné pláště špatně brzdí na mokru

25.února 2010 00:01
ÖAMTC
Jaký je rozdíl mezi kvalitní a špatnou pneumatikou? Poslouží jednoduchý příklad: Dvě auta jedou vedle sebe po mokré silnici rychlostí 80 km/h. Před nimi se objeví překážka a řidiči obou aut musí začít naplno brzdit. Zatímco auto s kvalitním obutím po pár desítkách metrů stojí, druhý vůz s levnými pneumatikami ve stejném okamžiku jede stále ještě padesátikilometrovou rychlostí. I přes stlačený brzdový pedál úplně k podlaze. Srovnávací test letních pneumatik radí, které výrobky jsou bezpečnější.
 
celý článek
 

Test odhalil zimní pneumatiky, které nejsou vhodné na sníh

25.září 2009 12:39
ÖAMTC
Možná to leckoho překvapí, ale některé zimní pneumatiky si nevědí rady se zasněženou silnicí. Ukázaly to testy evropských autoklubů. Před příchodem zimy otestovaly 34 sad pneumatik a sestavily žebříčky od nejlepších po nejhorší.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

1.10.2023 20:29:22
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku