Domů > Testy > Testy doplňků

Automatický start/stop systém ušetří dva litry benzinu ve městě

9.února 2010 00:03
Mazda
Stále více výrobců montuje do aut systém, který automaticky vypne motor, když vůz stojí na semaforech nebo třeba v dopravní zácpě. Jakmile se řidič může znovu rozjet a sešlápne spojkový pedál, motor naskočí. Rakouský časopis Auto touring zjistil v praktickém testu, že úspora benzinu při jízdě po městě udělá u takto vybaveného auta i dva litry benzinu na sto kilometrů.
 
celý článek
 

V navigačních službách mobily na přenosné navigace nemají

25.ledna 2010 00:01
Petr Buček
Jeden z největších výrobců mobilních telefonů, finská Nokia, začíná dávat navigaci pro řidiče do přístrojů vybavených GPS zcela zdarma. Telefon v držáku na čelním skle dokáže zastoupit při hledání trasy a navádění k cíli cesty velmi oblíbené přenosné navigace. V čem však budou mít i nadále tyto jednostranně zaměřené přístroje navrch?
 
celý článek
 

Test stěračů: Za kvalitu se platí, moderní bezraménkové porážejí klasiku

21.ledna 2010 00:06
ÖAMTC
Ve srovnávacím testu 10 sad stěračů zvítězily stírací lišty Bosch Aerotwin, které patří mezi bezraménkové přezdívané „aero“. Autokluby Německa a Rakouska zjistily, že se vyplatí koupit značkové a tudíž i dražší výrobky pro správné čištění předního skla automobilu. Ve srovnání moderních ohebných stěračů s klasickými raménkovými měla navrch nová technika.
 
celý článek
 

Ledabyle připevněný vánoční stromek spadne ze střechy a ohrozí okolí

10.prosince 2009 00:05
ADAC
Pokud vezete vánoční stromeček na střeše auta, měli byste jej upevnit nejlépe textilními upínacími pásy. Naopak zcela nevhodné jsou elastické popruhy známé také pod názvem gumicuky. Tyto napínací šňůry symbol Vánoc na střeše neudrží ani při havárii, ani během kritického manévru s autem.
 
celý článek
 

Test porovnal levné navigace s drahými: vyplatí se ušetřit

30.listopadu 2009 00:02
ADACx3
Srovnání přenosných navigací do auta přineslo překvapující výsledek. Levnější přístroje v nejednom případě předčí dražší zařízení od stejné značky. Potvrdil to test evropských autoklubů, který si vzal na mušku osm dvojic navigací různého cenového spektra.
 
celý článek
 

Test střešních boxů: Který je bezpečnější a jak obstojí v dešti?

20.listopadu 2009 00:03
ADAC
Slabým místem střešních boxů je bezpečné zajištění zavazadel. Ve srovnávacím testu, který vyzkoušel osm boxů různých značek, se v jednom případě ocitl náklad po simulované nehodě dokonce skoro na silnici. Na vině jsou slabé popruhy, které mají na starost zavazadla uvnitř těchto schránek. Test autoklubů zkoušel kromě bezpečnosti mimo jiné také odolnost boxů při jízdě v dešti.
 
celý článek
 

Xenonové světlomety svítí mnohem lépe než halogeny, potvrdil test

10.listopadu 2009 00:02
ADAC, ÖAMTC
Halogenové žárovky neposvítí na cestu tak dobře jako xenonové výbojky. Ukázal to test, který porovnal běžná světla s jejich modernějšími konkurenty. Xenony dosvítí dále a s větší intenzitou, řidič má díky tomu lepší přehled o noční vozovce.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5... > >|
 

10.6.2023 23:48:27
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku