Domů > Zprávy

Závody na silnicích jsou pro potěr za volantem běžná věc

7.července 2010 00:02
Chrysler Group LLC.
Mnoho mladých lidí si nejen z městských ulic rádo dělá závodní trať. Svědčí o tom například pogumované okruhové křižovatky, kde hrdinové krouží kontrolovaným smykem. Kdo nedaleko „kolečka“ bydlí, mohl by vyprávět. Alarmující je, že přes veškerou osvětu, jak se má člověk chovat na silnici, je riziková jízda a překračování nejvyšší povolené rychlosti mezi mladými lidmi normální. Jako by nestačilo samotné riziko, které představuje každá jízda autem.
 
celý článek
 

Ford Mondeo lehce omládnul a chystá se na nové passaty

2.července 2010 00:00
Ford
Letos na podzim Volkswagen představí novou generaci modelové řady Passat, konkurence se na populární novinku připravuje už nyní. Ford nechal omládnout Mondeo v rámci tak zvaného faceliftu. Spíše kosmetické úpravy se dotkly světel, přední části karoserie, ale také interiéru.
 
celý článek
 

Benzinové motory s turbem jsou úsporné i výkonné. A sbírají ceny.

1.července 2010 00:02
Škoda Auto
Zážehové motory nevelkého objemu, ale s přeplňováním, se postupně zabydlují pod kapotou aut čím dál více výrobců. Vyladěné buď k nízké spotřebě u obyčejných modelů, nebo větší síle u těch luxusnějších, nabízejí je koncerny v několika vozech různých značek. Turbodmychadlo už pár let není jen výsadou benzinových aut zaměřených na výkon, takto posílený motor si lze objednat už i do běžných vozů nižší střední třídy. A poslední dobou i do těch malých, například do Fiata Punto Evo či Škody Fabia.
 
celý článek
 

Přehled poplatků za dálnice a rychlostích limitů nejen v Evropě: rozdíly trvají

30.června 2010 00:00
ÖAMTC
Cestu autem na dovolenou provázejí poplatky za dálnice, které se liší stát od státu. Také maximální rychlosti nejsou ani zdaleka jednotné a před výjezdem do zahraničí se vyplatí nastudování tamních předpisů. AutemBezpečně.cz přináší přehled dálničních poplatků v Evropě a maximálních rychlostí také mimo starý kontinent.
 
celý článek
 

Sólo jízda v autě může být balzámem pro duši

29.června 2010 00:02
Fiat
Nasednutí do auta a zamknutí dveří, aby nikdo už nemohl přistoupit, znamená únik ze stresu, od povinností a odpovědnosti. Kromě povinnosti bezpečně řídit jízda bez spolujezdce působí dobře na psychiku toho, kdo sedí za volantem. Vyplývá to z průzkumu firmy YouGov, který si ve Velké Británii objednala automobilka Škoda.
 
celý článek
 

Evropské ceny benzinu a nafty na prahu hlavní turistické sezony: Česko není levné

25.června 2010 00:01
Aral
Cesta na dovolenou - to nejsou jen jiné maximální rychlosti či různá mýta za jízdu po dálnici, ale také odlišné ceny benzinu a nafty. Správně rozvržené tankování může ušetřit řidičově peněžence i pár stokorun při jednom naplnění nádrže. Přinášíme přehled aktuálních cen paliva ve všech evropských zemích.
 
celý článek
 

Problémové úseky cestou na dovolenou: kde se evropské dálnice mění v parkoviště

24.června 2010 00:00
ÖAMTC
Kdo vyráží v létě na jih k moři nebo na dovolenou po západní Evropě, neměl by se na cestu vydávat v sobotu. K prvnímu víkendovému dnu tradičně patří výměna turnusů v ubytovacích zařízeních prakticky po celém kontinentě od Chorvatska až po Holandsko. A díky tomu hrozí velké zácpy na dálnicích. Německý autoklub ADAC sestavil přehled kritických evropských silničních úseků, na kterých se dálnice mění v jedno velké parkoviště plné aut mířících na dovolenou.
 
celý článek
 

Kdy už tam budem? Aneb na delší cestu s dětmi je dobré se připravit

23.června 2010 00:03
Renault
Když dítě položí během půl hodiny stejnou otázku o vytouženém konci cesty podesáté, má rodič problém. Pokud neodpoví, dítě po chvilce zneklidní a začne zlobit. Jestliže na nástrahy dětské nudy v autě dospělý není nachystaný předem, musí improvizovat a třeba vymýšlet různé hry. To ale odvádí jeho pozornost od řízení. Odpovědný rodič si před společnou cestou v autě zábavu pro potomky připraví.
 
celý článek
 

Nový Opel Astra kombi upouští od hranatých tvarů zádě

22.června 2010 00:01
Opel
Kombíků Opel Astra jezdí po zdejších silnicích docela hodně, na podzim se představí jeho nejnovější vydání. Na rozdíl od dosavadních hranatých tvarů je nová generace praktického auta s velkým kufrem více zaměřena na krásu. Také designéři kombíků dostávají volnější ruce a dělají své návrhy zajímavější než dříve.
 
celý článek
 

Pozornost od řízení auta nejvíce odvádějí mobily, nevinné tentokrát nejsou ani děti

17.června 2010 00:03
GDV
Soustředit se na řízení a nic jiného, s tímto předsevzetím by měl za volant usedat každý motorista. Sami řidiči ale přiznávají, že se nechávají během jízdy rozptylovat kdečím. Metlou bezpečné jízdy je psaní textových zpráv na mobilu. Riziko představují také třeba i děti v autě, zejména když zlobí a jdou řidiči na nervy.
 
celý článek
 
|< < ...49|50|51|52|53|54|55|56|57|58|59|60|61|62|63... > >|
 

1.12.2023 14:08:05
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku