Domů > Zprávy

V zavádění nových technologií kraluje automobilkám Volkswagen

15.června 2010 00:02
Audi
Německý koncern Volkswagen vítězí na poli technologických inovací ve svých autech nad veškerou konkurencí, dokonce i nad Toyotou. Japonská automobilka si sice stále drží prvenství v počtu vyrobených aut, Volkswagen ale své modely vylepšuje v takovém rozsahu, že mu nikdo nestačí.
 
celý článek
 

Škoda údajně přemýšlí o prodlouženém Yeti Maxi, ve hře je i kabriolet

14.června 2010 00:00
Škoda Auto
Pět současných modelových řad Škodovka v příštích letech rozšíří o další. Sama připouští, že připravuje náhradu za Octavii Tour. Novinka má konkurovat levným, ale prostorným vozům typu Dacie Logan. Německá média však tvrdí, že automobilka připravuje prodlouženou verzi yetiho, který má být poté až sedmimístný. Ve hře je prý také malý kabriolet a velkoprostorové auto jako konkurence pro Renaulty Scénic nebo Citroëny C4 Picasso.
 
celý článek
 

Renault Latitude: konkurent pro Škodu Superb

10.června 2010 00:00
Renault
Nástupcem neobvyklého Renaultu Vel Satis je konzervativně vyhlížející Latitude. K jeho konkurentům patří Škoda Superb, kterou francouzská novinka do délky překonává ještě o pět centimetrů.
 
celý článek
 

Mladí Američané už nestojí tolik o řidičák jako jejich rodiče

9.června 2010 00:02
Chevrolet
Pro generaci Američanů narozených v období babyboomu, tedy zhruba od konce 2. světové války do poloviny 60. let, je to nepochopitelné - dnešní americká mládež projevuje mnohem menší zájem jezdit autem než jejich rodiče a prarodiče, když byli mladí. Důvodů je víc, ale jeden je jasný, ač s jízdou v autě zdánlivě nesouvisí: internet.
 
celý článek
 

Nepřehlédnutelný Nissan Juke pořídíte od 370 tisíc korun

3.června 2010 02:03
Nissan
Od prvního října si mohou zájemci odvézt z českého autosalonu novinku Nissan Juke. Bez stokoruny 370 tisíc korun stojí základní verze Visia s pohonem předních kol s benzinovou šestnáctistovkou. I s nejlevnějším jukem budou nepřehlédnutelní, auto se navzdory kompaktním rozměrům tváří jako teréňák.
 
celý článek
 

Nový Citroën C4 dostane atraktivnější kabát

2.června 2010 00:00
Citroën
Druhá generace Citroënu C4 se začne prodávat až na sklonku letošního roku, jeho podoba je známá už nyní. Ve srovnání s dnešní „cé-čtyřkou“ dostane novinka výraznější tvář, její karoserie povyrostla o pár centimetrů, ale zůstává věrna kompaktním rozměrům. Výrazně se nafoukne objem zavazadlového prostoru.
 
celý článek
 

Autoškoly v Japonsku si udržují klientelu nabídkou masáží či jízd v BMW

1.června 2010 00:02
BMW
Neustálý úbytek obyvatel na Japonských ostrovech nutí majitele autoškol zákazníky si předcházet. Zatímco počet míst, kde se lze vyškolit a získat řidičák, se moc nemění, každoročně japonští demografové informují, že Japonců je méně a méně. Aby autoškoly přežily, musí zákazníkům podstrojovat nabídkou jiných služeb, například manikúry.
 
celý článek
 

Moderní auta překvapují: vypouštějí méně kysličníku uhličitého, než se čekalo

31.května 2010 00:02
Buick
Že nové technologie v dnešních autech dokážou stlačit množství vypouštěného plynu CO2, je nasnadě. Stejný efekt na nechtěný plyn mají i faktory, které motoristům nejsou nijak sympatické - zdanění majitelů aut v některých zemích, ekonomická recese a vysoké ceny pohonných hmot. Vše špatné je k něčemu dobré, a tak už dnes auta vyfukují množství kysličníku uhličitého stanovené o několik let dopředu.
 
celý článek
 

Kde jsou kabriolety nejoblíbenější? Překvapivě v Británii, Belgii a Německu

27.května 2010 00:00
Mercedes-Benz
Kdo si myslí, že kabriolety kupují hlavně obyvatelé prosluněných jižně položených zemí, je na omylu. Náruživými řidiči aut bez střechy jsou mezi Evropany Britové, Němci nebo Belgičané. Dokonce ve Švédsku panuje větší nadšení pro jízdu s větrem ve vlasech než ve Španělsku či Itálii. Možná i z tohoto důvodu míří do kabrioletů například opěrky hlav, které foukají na krk posádky teplý vzduch.
 
celý článek
 

Malý kombík přichází s nízkou zaváděcí cenou – Seat Ibiza ST

25.května 2010 00:00
Seat
Pouze Seat, Škoda, Dacia, Peugeot a Renault vyrábějí malé a levné kombíky. 1. června startuje prodej nového Seatu Ibiza ST se zaváděcí cenou necelých 235 tisíc korun. Navlas stejně stojí sesterská Škoda Fabia Combi, španělský zástupce mezi malými kombíky však nabídne silnější motor.
 
celý článek
 
|< < ...50|51|52|53|54|55|56|57|58|59|60|61|62|63|64... > >|
 

1.12.2023 14:38:18
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku