Domů > Zprávy

Ženám trvá získání řidičáku déle než mužům, k řízení přistupují zodpovědněji

24.května 2010 00:01
ÖAMTC
Dámy usedají za volant s mnohem větším pocitem zodpovědnosti než pánové. A výcvik v autoškole berou mnohem více vážně. Mají pocit, že bez důkladného vyškolení by se řídit nenaučily. Možná proto potřebují více jízd, než naberou dostatečné sebevědomí, aby se odhodlaly ke zkouškám a s řidičským průkazem se pak pustily samy do provozu. Ukázal to průzkum mezi 3000 řidiči a řidičkami na Britských ostrovech.
 
celý článek
 

Kde natankujete cestou na dovolenou levněji a které země mají palivo drahé

21.května 2010 00:01
Shell
České ceny benzinu a nafty stoupají a řidiči začínají počítat, ve kterých zemích se jim cestou na letní dovolenou vyplatí naplnit nádrž auta. Evropské srovnání z půlky května dopadá dobře pro levnější Rakousko a Slovensko, zato v Německu nebo ve Francii doplňování paliva pořádně provětrá peněženku.
 
celý článek
 

Nejhorší řidiči jsou majitelé BMW

20.května 2010 00:02
BMW
Vůz německé značky BMW je pro mnoho motoristů objektem touhy a pořídí si ho za každou cenu – když nemají na nový, koupí ojetý. Čerství majitelé bavoráků by možná měli vědět, že se na ně ostatní budou dívat s averzí a že si na ně začnou dávat pozor. Britský průzkum mezi více než tisícovkou respondentů odsoudil coby nejhorší řidiče právě majitele BMW.
 
celý článek
 

Osmimístnou dodávku pro velkou rodinu lze koupit za půl milionu

19.května 2010 00:00
Citroën
Citroën začíná prodávat osobní verzi dodávky Jumpy v provedení pro rodinu. Až osmimístné auto s dvoulitrovým dieselovým motorem přijde na 540 tisíc korun. Oproti velkoprostorovým autům známým pod zkratkou MPV nabízí Jumpy ještě větší prostor a příznivou cenu, nezapře však svůj původ v užitkovém autě.
 
celý článek
 

Dálková světla už nebude nutné vypínat, když vyjede auto v protisměru

17.května 2010 00:00
Volkswagen
Osvětlení aut provázejí v posledních letech četné novinky, nejnověji přichází Volkswagen s dálkovými světly, která řidič nemusí přepínat na potkávací, aby neoslnil vozidla v protisměru. Kamery totiž protijedoucí auto včas rozpoznají a upraví paprsek světel do dálky tak, aby minuly oči jeho řidiče. Podobný systém nabízí také BMW.
 
celý článek
 

Toyota opět na pranýři, nyní za prasklé sloupky řízení

14.května 2010 00:02
Toyota
Jakoby největší japonská automobilka strkala před problémy hlavu do písku. Jen co dostala pokutu za laxní přístup k řešení vadných plynových pedálů u svých aut, má na krku další vyšetřování. Už před pěti lety se zpožděním reagovala na praskající sloupky řízení u dvou modelů terénních aut v Americe, přitom kvůli stejnému defektu předtím doma v Japonsku povolala tyto vozy k opravě.
 
celý článek
 

Řidičky jsou při nehodě ohroženější než muži, ukázal nárazový test

11.května 2010 00:00
Citroën
Řidiči a řidičky menších postav mohou při nehodě utrpět větší zranění než vzrostlejší jedinci. Hlavně jejich nohy jsou v autě blíž palubní desce a při střetu hrozí, že tvrdé části intenzivně na dolní končetiny zatlačí. Vzhledem k tomu, že častěji jsou menšího vzrůstu ženy, míří větší riziko právě k nim, konstatuje Svaz německých pojišťoven, který provedl sérii nárazových zkoušek s malými postavami za volantem.
 
celý článek
 

Děti se v autě cítí bezpečněji, když řídí máma, ne táta

10.května 2010 00:02
Fiat
Otcové za volantem běsní, jezdí rychle a agresivně, myslí si většina z dětí v britském průzkumu. Naopak své matky za volantem vnímají jako kliďase, které hned tak něco nerozhodí, a oceňují na nich, že jsou ohleduplnější k ostatním motoristům na silnici. Vyplývá to z průzkumu mezi 1279 malých Britů ve věku mezi pěti a šestnácti lety. 
 
celý článek
 

V roce 2009 šla v Evropě na odbyt nejlépe malá auta, nejvíce vzrostl zájem o minivozy

4.května 2010 00:03
Ford
Vloni zájemci o nový automobil nejčastěji zvolili ten z třídy malých vozů, kam patří třeba Ford Fiesta. Pak měli zájem o nižší střední třídu, třetí nejprodávanější kategorií byly minivozy, o které byl najednou obrovský zájem. U motoristů nezvítězil ani tak smysl pro krásu, protože co je malé, to je hezké, spíš využili příležitost obstarat si nový vůz v rámci šrotovného. A cenově dostupné minivozy šly na dračku. Podpůrný státní program zavedlo několik evropských zemí, aby pomohly oživit upadající odbyt aut.
 
celý článek
 

Statistikám žlutých andělů vévodí spolehlivé mercedesy, škodovky jsou průměrné

3.května 2010 00:01
GDV
Nejméně zaměstnávají německé žluté anděly majitelé mercedesů, moc problémů nemívají ani vozy značek BMW a Citroën. Častým cílem výjezdů silniční služby jsou naopak automobily Ford Transit, Opel Vectra, Chevrolet Matiz a Renault Kangoo. Fabie a octavie si vedou průměrně, lépe je na tom roomster.
 
celý článek
 
|< < ...51|52|53|54|55|56|57|58|59|60|61|62|63|64|65... > >|
 

30.9.2023 7:03:25
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku