Domů > Zprávy

Američané si elektromobil koupí až poté, co jejich dům prověří elektrikář

29.dubna 2010 00:03
Nissan
Zájemci o Nissan Leaf, jeden z prvních masově vyráběných elektromobilů, můžou odejít ve Spojených státech z prodejny s nepořízenou. Japonský výrobce aut pověřil své prodejce, aby si případného budoucího majitele vozu nejdříve proklepli. Pokud nebude vhodným adeptem, dealer se mu koupi elektromobilu pokusí rozmluvit a doporučí vůz se spalovacím motorem.
 
celý článek
 

Citroën Nemo se při testu převrátil a připomněl, jak důležité je ESP

28.dubna 2010 00:01
ADAC
Stabilizační systém podvozku nejčastěji známý pod zkratkou ESP není v Česku automaticky součástí základní výbavy nově prodávaných aut. Jeho jasný přínos přitom nejnověji dokázal test rakouského a německého autoklubu, při němž se auto bez ESP při vyhýbacím manévru převrátilo na střechu. Stejné auto s tímto systémem zvládlo zkoušku bez zaváhání.
 
celý článek
 

Španělskými městy autem většinou hladce projedete, v Bruselu za volantem zestárnete

26.dubna 2010 00:02
BMW
Zatímco na Iberském poloostrově můžete až na Barcelonu plynule projíždět ulicemi jakéhokoli města, na Britských ostrovech najisto uvíznete v dopravních zácpách hned ve čtyřech velkých městech. Prakticky do kteréhokoli hlavního evropského města nemá cenu se vydávat na dovolenou autem. Vyplývá to ze studie výrobce navigací TomTom, který zkoumal průjezdnost 59 velkými evropskými městy.
 
celý článek
 

Koncept VW Milano Taxi ukazuje, jak budou vypadat malé škodovky

22.dubna 2010 00:01
Volkswagen
Na autosalonu v Hannoveru automobilka Volkswagen představila městské auto na elektrický proud, které napovídá, jaké budou tvary nejmenších vozů i dalších koncernových značek Škoda a Seat. Koncept ekologického vozu je upraven jako taxi s nevšedním uspořádáním dveří a prostoru pro přepravu zavazadel.
 
celý článek
 

Seat Alhambra je opět dvojčetem Volkswagenu Sharan

21.dubna 2010 00:01
Seat
Volkswagen a Seat znovu nabídnou identické velkoprostorové auto pro sedmičlennou posádku oblečené do vlastních firemních oblečků. Obě auta odliší pouze jiné tvary světel a přední masky. Zatímco volkswagen se v prodeji objeví v létě, nový Seat Alhambra jej bude následovat s příchodem letošního podzimu. Ceny obou aut budou velmi podobné a začnou na hranici tři čtvrtě milionu korun.
 
celý článek
 

Elektrický Renault Fluence Z.E. nebude dražší než auta na naftu

20.dubna 2010 00:02
Renault
Francouzská automobilka Renault před časem rozšířila svou nabídku o sedan nižší střední třídy, který svými rozměry konkuruje Škodě Octavia, přičemž je podstatně levnější. Nyní představuje jeho verzi na elektrický proud. Renault Fluence Z.E. předjíždí konkurenci více možnostmi dobíjení a opět nižší cenou.
 
celý článek
 

Evropská unie chce dohlížet na zavádění elektromobilů v členských zemích

19.dubna 2010 00:01
Citroën
Jednotné zásuvky, společný vývoj a stejnou finanční podporu pro první zájemce o elektromobily plánuje zavést Evropská unie. Nelíbí se jí, že každá země se k autům na elektřinu staví jinak. Někde chtějí jejich baterie dobíjet, jinde je raději po vybití vymění, některé země plánují příspěvek pro zákazníky pět tisíc eur. Například v Česku vláda zatím k elektromobilům nepromluvila.
 
celý článek
 

Sezóna alergiků začíná, za volantem musí být obzvlášť opatrní

16.dubna 2010 00:01
BMW
V květnu černý bez, v červnu a červenci trávy, v srpnu pelyněk… Kdo je silně alergický na jmenované rostliny, nebo na mnoho jiných, které právě rozkvetou, měl by zvážit všechna rizika, než usedne za volant. Alergika dokážou prudce rozkýchat nebo mu spustit sennou rýmu, a ten se pak nemůže plně soustředit na řízení.
 
celý článek
 

Volkswagen Touran si dal osvěžující sprchu

13.dubna 2010 00:01
Volkswagen
Dva roky po představení nového Golfu dostává také na rodiny zaměřený sourozenec Touran podobnou tvář a inovovanou techniku. Změny nejsou jen kosmetické, ale ani revoluční. Důkazem jsou na první pohled lehce pozměněné tvary. Zato motory se mění radikálně.
 
celý článek
 

Kolonu na dálnici může zavinit neobratný manévr jediného auta

12.dubna 2010 00:01
ADAC
V hustém provozu na dálnici stačí přejet z jednoho jízdního pruhu do druhého, aby se vzápětí stovky vozů dostaly do desítky kilometrů dlouhé dopravní zácpy. Tvrdí to britští odborníci na dopravu, kteří chování kolony vlekoucí se pomalu po dálnici zkoumali na základě matematického modelu. Pro hladkou jízdu mají řešení – snížit rychlost.
 
celý článek
 
|< < ...52|53|54|55|56|57|58|59|60|61|62|63|64|65|66... > >|
 

30.9.2023 7:55:28
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku