Domů > Zprávy

Citroën DS3 se začne prodávat v květnu od 365 tisíc korun

8.dubna 2010 00:02
Citroën
Zájemci o stylový vůz kompaktních rozměrů a za nevelké peníze budou mít od května o další vůz na výběr. Malý zástupce prémiové třídy Citroën DS3 bude konkurovat možnostmi individuálních úprav exteriéru i interiéru vozům jako MINI, Fiat 500, Lancia Ypsilon, Alfa Romeo MiTo nebo chystanému Audi A1.
 
celý článek
 

Dacia Duster stojí 259 900 Kč, za tři sta tisíc je s pohonem všech kol

7.dubna 2010 00:01
Dacia, Petr Buček
Dacia začíná v Česku přijímat objednávky na model Duster a uveřejnila jeho ceník. Rumunské SUV s pohonem přední nápravy přijde v základní výbavě na 260 tisíc korun, o 40 tisíc dražší je ve verzi 4x4. Za řadu doplňků typu klimatizace, bočních airbagů nebo ESP musí zájemci o tuto novinku připlatit.
 
celý článek
 

Elektronický pomocník od BMW umožní bezpečné předjetí v zúžených pruzích

6.dubna 2010 00:03
BMW
Náklaďáky často v místě oprav vozovky, kde jsou zúžené jízdní pruhy, nejedou maximální povolenou rychlostí a zdržují provoz. Přímo si říkají o předjetí menšími auty, jenže podle nedávného průzkumu firmy Dekra se přes 40 procent řidičů bojí na omezeném prostoru předjíždět. Tým vývojářů mnichovské automobilky jim vychází vstříc se svým asistentem bezpečného předjíždění, který ze zkušeben přenesli na silnice a v praxi ho testují v modelu BMW X5.
 
celý článek
 

Zdánlivě aprílové vynálezy myslí jejich tvůrci smrtelně vážně

1.dubna 2010 00:02
art.lebedev.com
Obrazovka na zadní části kamionu, pohlcovač pachů přicházejících do auta z venku nebo chladicí přilba pro motorkáře… Fantazie tvůrců, jak zpříjemnit motoristům jízdu nebo ji učinit bezpečnější, nezná mezí. Na první pohled bláznivé nápady nejsou aprílovým žertem.
 
celý článek
 

Vize elektromobilů GM: dva cestující, dvě stopy, dvě kola

30.března 2010 00:01
General Motors
Továrna General Motors se potápí, její auta nikdo nekupuje, neustojí finanční problémy… Jednostranný pohled na kdysi největší automobilový koncern světa může být zavádějící. Vývojové středisko automobilky se má čile k světu. Přichází na svět s novinkami a jejich inovacemi, jako je head-up displej nebo inteligentní světlomety dívající se do zatáčky, ale taky se studiemi elektroaut do města. Například s autem se dvěma koly EN-V.
 
celý článek
 

Změna na letní čas zvyšuje riziko střetu s divokou zvěří o pětinu

26.března 2010 00:03
Okresní myslivecký spolek Česká Lípa
Řidiči, kteří za povinnostmi vyrážejí se svými vozidly časně zrána, si budou muset dávat od 28. března mnohem větší pozor. V místech, kde vozovku přechází zvěř, naroste od nedělního rána o 20 procent pravděpodobnost, že s ní střetnou.
 
celý článek
 

Mít vpředu nové pneumatiky a vzadu jeté představuje velké riziko

25.března 2010 00:01
ÖAMTC
Test rakouského autoklubu ÖAMTC zjistil, že auto obuté na přední nápravě novými pneumatikami a na zadní opotřebovanými může snadno dostat nebezpečný smyk. Proto není možné doporučit použití plášťů s hodně odlišnou hloubkou dezénu. Zkoušky se zaměřily na letní obutí.
 
celý článek
 

Virtuální krajnice promítnutá na čelní sklo napomůže bezpečné jízdě za mlhy

24.března 2010 00:02
General Motors
Automobilka General Motors rozvíjí svůj vynález displeje promítnutého na čelní sklo. Jeho nejnovější verze z něj učinila obrazovku, na kterou za špatné viditelnosti vykreslí před řidičovy oči nečitelnou krajnici vozovky, vytáhne z mlhy značku s maximální povolenou rychlostí či upozorní na lidi nebo zvěř v blízkém okolí.
 
celý článek
 

Škodovky v roce 2009: méně Roomsterů a Octavií Tour, expanze v Číně

23.března 2010 00:01
Škoda Auto
Škodovka loni vyrobila ve své historii rekordních 684 tisíc aut, největší zájem byl o Octavie a Fabie, velký nárůst prodejů zaznamenala automobilka u Superbu. Naopak krize a velký pokles odbytu ve východní Evropě znamenal menší zájem o modely Roomster a Octavia Tour. Velký plus v prodejích automobilka eviduje v Číně, kde se prodalo škodovek ve srovnání s předloňskem dvojnásobek.
 
celý článek
 

Důvěra ve značku Toyota klesá, ve spolehlivosti stále drží horní příčky

22.března 2010 00:03
Toyota
Toyota je se svou pověstí jako na houpačce. V jednom průzkumu, který se respondentů ptal, jak vnímají kvalitu aut konkrétní značky, spadla Toyota během posledních pár měsíců z prvního místa na šesté. V jiném průzkumu, tentokrát renomované agentury J. D. Power, který u americké veřejnosti zjišťoval, jak kvalitní je v jejich očích ta která značka, se Toyota umístila v první desítce z šestatřiceti značek.
 
celý článek
 
|< < ...53|54|55|56|57|58|59|60|61|62|63|64|65|66|67... > >|
 

30.9.2023 7:25:09
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku