Domů > Zprávy

Větší z kombíků BMW sází na techniku, eleganci, ale také na prostor

19.března 2010 00:01
BMW
Jen pár hodin po skončení ženevského autosalonu, který je přehlídkou nejnovější nabídky jednotlivých výrobců, vyslalo BMW do světa snímky nového kombi řady 5. Slibuje ještě větší prostor a pro bavorskou značku typické potěšení z jízdy.
 
celý článek
 

Audi má nastolit vládu Volkswagenu v říši hybridů a elektromobilů

18.března 2010 00:01
Audi a VW
Začne to plně hybridním A6, pak bude ofenziva aut s alternativním pohonem prémiové značky koncernu VW pokračovat i u modelů nižších tříd. Strategií německého gigantu je ovládnout trh s hybridními a elektrickými vozidly do konce nastávající dekády.
 
celý článek
 

Díky vadnému plynovému pedálu Toyoty budou auta bezpečnější

16.března 2010 00:03
Mazda
Japonské automobilky mají obavu, aby je náhodou nepotkal stejný osud jako Toyotu, která musela nechat v minulých měsících upravit na osm milionů svých vozů. Nehodlají dopustit, aby tak banální, ovšem nebezpečná závada jako zaseknutý plynový pedál hnaly auto kupředu, přestože řidič chce zastavit.
 
celý článek
 

Test potvrdil, že chytré tempomaty s radarem předcházejí nehodám

15.března 2010 00:01
Volkswagen
V prodeji jsou auta s adaptivními tempomaty neboli radary, které sledují odstupy mezi auty a takto vybavený vůz zabrzdí, když se nebezpečně přiblíží k vozu před ním. Německý autoklub ADAC porovnal radarové systémy v šesti autech různých značek a za vítěze vyhlásil Volvo XC60.
 
celý článek
 

Do aut vstoupí další obrazovky připojené k internetu

12.března 2010 00:01
Alcatel-Lucent
Každý cestující bude mít v autě svou obrazovku, předpovídají novinky z veletrhu CeBit, který se minulý týden konal v Hannoveru. Do auta zároveň vtrhne rychlý internet. Hledání na světové síti, stahování filmů a her – vše, co jsou lidé zvyklí dělat s počítačem doma nebo v kanceláři, bude brzy možné také přímo v autě.
 
celý článek
 

Peugeot a Citroën chtějí prodávat elektroauta masově jako první v Evropě

11.března 2010 00:01
Petr Buček
Od letošního roku začne Mitsubishi dodávat dvojici francouzských automobilek první tisíce vozidel na elektrický pohon. Do roku 2015 jich má být na sto tisíc. Překotný zájem o elektromobily dělá výrobcům vrásky na čele – obávají se, že masivní poptávce nedokážou okamžitě vyhovět.
 
celý článek
 

Získat pět hvězd v crash testu Euro NCAP je nyní těžší

9.března 2010 00:03
Euro NCAP
Automobilky se musí od letošního roku více snažit, aby se svými novými modely dosáhly na plný počet hvězdiček hodnocení bezpečnosti podle měřítek Euro NCAP. Z aut testovaných počátkem roku 2010 se pěticí hvězd ověnčila jen rodinná Toyota Verso. Další ryze rodinný vůz Kia Venga si vydobyla čtyři hvězdy, ale ani toto skóre nebylo samozřejmé.
 
celý článek
 

Volvo zabrzdí samo od sebe před chodcem

8.března 2010 00:01
Volvo
Švédská značka přichází v novém Volvu S60 se systémem, který rozpozná chodce na silnici a auto sám zastaví. Bezpečné radary a kamery zabraňující tragickým srážkám by se mohly rozšířit do všech nových aut – jak se to v posledních letech povedlo airbagům, ABS nebo ESP.
 
celý článek
 

Auta zaměřená na prostor v Ženevě: Hitem se stávají zadní posuvné dveře

5.března 2010 11:44
Petr Buček
Volkswagen Sharan, Mazda 5 a Ford Grand C-Max – hned tři novinky na ženevském autosalonu představují zadní posuvné dveře. Jejich tvůrci chtějí usnadnit přístup k zadním sedadlům a nastupování v užších garážích nebo na přeplněných parkovištích. Estétové možná ohrnují nos nad trochu nevzhlednou kolejnicí sahající až k zadním světlům, bez které se dveře s posuvem neobejdou.
 
celý článek
 

Opel Meriva povyrostl a hýčká rodiče v přístupu k zadním sedadlům

4.března 2010 14:40
Petr Buček
Víte, co mají společného Opel Meriva, Rolls-Royce Phantom a Mazda RX-8? Luxus patří k britské značce, sportovní zaujetí je typické pro japonský model. Ale všechny tři vozy se chlubí netradičními zadními dveřmi, které se otevírají opačně, než je obvyklé.
 
celý článek
 
|< < ...54|55|56|57|58|59|60|61|62|63|64|65|66|67|68... > >|
 

3.10.2023 22:40:24
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku