Domů > Zprávy

Volkswagen Sharan dostal nástupce až po 15 letech. Čekání se vyplatilo

3.března 2010 13:58
Petr Buček
Mezi nejzajímavější novinky představné na autosalonu v Ženevě patří Volkswagen Sharan. Jeho předchůdce se prodával dlouhých 15 let bez zásadních změn. Nový velkoprostorový volkswagen je prostorný a tvarově konzervativní - oblíbí si ho každá rodina, která nemá u aut v oblibě experimenty.
 
celý článek
 

Výstava v Ženevě ve fotografiích: představila se Fabia RS a další novinky

2.března 2010 15:38
Petr Buček
Málokdo si zatím ekologická auta kupuje, ale všechny automobilky na ženevském autosalonu nějaké "zelené" auto vystavují. Šéfové předních značek tvrdí: Nabízíme potěšení z jízdy, ale zároveň i auta šetrná k přírodě. Svou premiéru si tu odehrála Škoda Fabia RS jezdící až 220 km/h. Prohlédněte si fotogalerii ženevských novinek.
 
celý článek
 

Ženevský autosalon dnes otevírá své zelené brány

2.března 2010 00:01
Ford
Jarní výstava aut ve městě na břehu Ženevského jezera dnes začíná. Vedle omlazených fabií se poprvé představuje nový Ford Focus jako kombík, Audi ukazuje malé auto A1, Dacia čtyřkolku Duster. Rodinná velkoprostorová auta mezi sebou přivítají novou konkurenci v podobě dvou velikostí Fordu C-Max, Opelu Meriva, nové Mazdy 5 či o kus většího Volkswagenu Sharan.
 
celý článek
 

Rodinný koráb Peugeot 5008 vplouvá do českých vod

26.února 2010 00:01
Peugeot
Po několika měsících přijíždí ze západní Evropy, kde už zakotvil, nový peugeot pro běžné i početnější rodiny. Až sedmimístný vůz s obrovským kufrem je větší variantou Peugeotu 3008, ovšem s umírněnějším designem. Bude lovit v teritoriích aut se zvýšenou karoserií zvaných minivany, v tomto případě o čtvrt metru prodlouženou, aby na palubu směstnala až sedm členů posádky.
 
celý článek
 

Test letních pneumatik: Levné pláště špatně brzdí na mokru

25.února 2010 00:01
ÖAMTC
Jaký je rozdíl mezi kvalitní a špatnou pneumatikou? Poslouží jednoduchý příklad: Dvě auta jedou vedle sebe po mokré silnici rychlostí 80 km/h. Před nimi se objeví překážka a řidiči obou aut musí začít naplno brzdit. Zatímco auto s kvalitním obutím po pár desítkách metrů stojí, druhý vůz s levnými pneumatikami ve stejném okamžiku jede stále ještě padesátikilometrovou rychlostí. I přes stlačený brzdový pedál úplně k podlaze. Srovnávací test letních pneumatik radí, které výrobky jsou bezpečnější.
 
celý článek
 

U Fiatu zažije od léta svou renesanci dvouválcový motor

24.února 2010 00:01
Fiat
Jednou z metod, jak snížit spotřebu paliva a emise oxidu uhlíku u spalovacího motoru, je jeho miniaturizace. Fiat 500 tak bude možné už za pár měsíců koupit s devítistovkovým přeplňovaným dvouválcem pod kapotou. Bude jediným autem v Evropě, které takto malý benzinový motor používá.
 
celý článek
 

Fabia a Roomster mají za sebou lehkou plastickou operaci

23.února 2010 10:51
Škoda Auto
Nejmenší škodovky dostanou nová přední světla, změnila se také mřížka chladiče a přední nárazník. Novinkou jsou velká světla do mlhy podobná těm u Octavií a Superbů. Veřejnosti se škodovky s novou tváří poprvé představí příští týden na autosalonu v Ženevě.
 
celý článek
 

Ve Slovinsku se objevily falešné dálniční známky

23.února 2010 00:01
ÖAMTC
Varovná zpráva přišla před pomalu se blížící letní sezonou ze Slovinska. Řidiči, kteří pojedou do Chorvatska k moři po slovinské dálnici, si musí dát pozor na tamní dálniční známku. Na trhu se totiž objevily falešné viněty, policie hrozí při jejich vylepení na sklo auta vysokými pokutami.
 
celý článek
 

Řídí bezpečněji zkušený sedmdesátník, nebo čerstvý mladý motorista?

22.února 2010 00:02
Audi
S postupným stárnutím evropské populace budou za volantem stále častěji vidět řidiči pokročilého věku, sedmdesátníky a ještě starší nevyjímaje. Komu to zdraví dovolí a peněženka umožní, ten se jen tak možnosti řídit auto nevzdá. Které jsou silné řidičské stránky seniorů, a v čem je vyšší věk brzdí? A nejsou sedmdesátníci, nad kterými leckterý mladý řidič láme hůl, nakonec lepší řidiči než čerství držitelé řidičáku, kterým ještě nebylo dvacet?
 
celý článek
 

Peugeot 5 s hybridním pohonem má výkon 200 koní a spotřebu 3,8 litru

19.února 2010 00:01
Peugeot
Podobu chystaného Peugeotu 508 ukazuje studie, která se za pár dní představí na autosalonu v Ženevě. Chystaný konkurent pro Škodu Superb, Citroëny C5 nebo Fordy Mondeo nahradí v nabídce francouzské značky hned dva modely – 407 a 607. Nabídne také hybridní pohon.
 
celý článek
 
|< < ...55|56|57|58|59|60|61|62|63|64|65|66|67|68|69... > >|
 

3.10.2023 23:24:10
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku