Domů > Zprávy

Otazníky kolem elektromobilů – budou stejně bezpečné jako dnešní auta?

17.února 2010 00:02
Petr Buček
Zabezpečení aut na elektřinu v případě nehody nedává spát inženýrům automobilek, které na pohon budoucnosti sázejí. Nejen u Volva jsou v současné době na pořadu dne odpovědi na otázky, jaký typ baterií je nejbezpečnější, kde je v autě vozit a co se s nimi a s dalšími částmi elektrického pohonu stane v případě nehody.
 
celý článek
 

Auta s tváří teréňáku chytají druhý dech

16.února 2010 00:01
Nissan
Už to vypadalo, že robustní auta zvaná SUV inspirovaná terénními jeepy smete ekologická vlna. Jejich vysoká spotřeba srazila v posledních dvou letech zájem zákazníků v Evropě i USA hlavně v případě největších modelů, jako jsou Audi Q7 nebo Volkswagen Touareg. Nyní však automobilky představují těsně před začátkem autosalonu v Ženevě jedno nové SUV za druhým. 
 
celý článek
 

Audi A1 uspořádá hon na Mini

15.února 2010 00:01
Audi
Od letošního května nabídnou evropští dealeři Audi o model navíc. A1 je nejmenší vůz značky a zákazníky spíš než praktičností bude chtít oslovit designem a zdáním exkluzivity. Políčeno má na zájemce o malá, zato výkonná a stylová auta. První na mušce bude Mini.
 
celý článek
 

V některém promrzlém autě je teplo za pár minut, jinému to trvá půl hodiny

12.února 2010 00:01
Petr Buček
Jak dlouho trvá vytopit auto z minus 10 stupňů na plus dvaadvacet? Některým autům stačí pár minut a v jejich interiéru se rozhostí příjemné teploučko. Jiným to trvá nepříjemně dlouho.Test autoklubu ADAC nejhoršímu z porovnávaných vozů, Fordu Galaxy, naměřil 34 minut, než se posádka dočká příjemného ohřátí. V takovém autě nezbývá než zůstat notnou chvíli v bundě, v rukavicích a s čepicí.
 
celý článek
 

Nový Citroën C3 míří opět na ženy, muži jsou také v hledáčku

11.února 2010 00:01
Citroën
V polovině případů si v Česku kupují Citroëny C3 ženy. Nová generace zakulaceného malého auta chce však uspět také u mužů. Velkou zvláštností nové „cé-trojky“ je příplatkové čelní sklo sahající do třetiny střechy. Základní cena novinky je 240 tisíc korun.
 
celý článek
 

Designéři by auta rádi parkovali na stěnách budov či zavěšená v prostoru

10.února 2010 00:03
3 x Designboom
Tak jako módní návrháři přicházejí zprvu s fantastickými kreacemi, které by si na sebe normální člověk nenavlékl ani potmě, mohou působit návrhy průmyslových designérů často jak z jiného světa. Soutěž pořádaná automobilkou Nissan a webem Designboom koncem loňského roku přinesla nové nápady, jak ulehčit přetíženým městům od zaparkovaných aut. Jakkoli se nápady mohou zdát ztřeštěné, v nedaleké budoucnosti se realizace některých s velkou pravděpodobností dočkáme.
 
celý článek
 

Automatický start/stop systém ušetří dva litry benzinu ve městě

9.února 2010 00:03
Mazda
Stále více výrobců montuje do aut systém, který automaticky vypne motor, když vůz stojí na semaforech nebo třeba v dopravní zácpě. Jakmile se řidič může znovu rozjet a sešlápne spojkový pedál, motor naskočí. Rakouský časopis Auto touring zjistil v praktickém testu, že úspora benzinu při jízdě po městě udělá u takto vybaveného auta i dva litry benzinu na sto kilometrů.
 
celý článek
 

Kia Sportage třetí generace se bude montovat v Žilině

8.února 2010 00:04
Kia
Korejská automobilka Kia na ženevském autosalonu začátkem března vystaví před fotoaparáty novinářů a posléze zrakům veřejnosti nový model Sportage. Poslední provedení tohoto SUV má mnohem atraktivnější tvary než předchůdce a spíš než praktickými jízdními vlastnostmi v terénu bude chtít případné zájemce oslovit svými křivkami.
 
celý článek
 

Konkurenci mezi nejmenšími kombíky rozšíří Seat Ibiza ST

5.února 2010 00:01
Seat
Seat se vrací k výrobě malých kombíků. Začátkem března představí na autosalonu v Ženevě Ibizu ST, která se chce mezi nevelkou konkurencí nejmenších aut s velkým prostorem pro zavazadla prosadit svým dynamickým designem.
 
celý článek
 

Rozvoj elektromobilů urychluje nadšení, ale brzdí selský rozum

4.února 2010 00:05
3 x BMW
Tak jako nelze s jistotou odhadnout, jestli globální oteplování ohrožuje lidstvo, nebo se jedná jen o běžný jev, nejsou jednotné ani prognózy prosazování se elektromobilů na úkor aut se spalovacími motory. Zatímco se některé studie zabývají odhady, která světová metropole bude mít ulice plné aut na elektřinu jako první, jiné malují čerty na zeď v podobě nedostatku baterií v budoucnu či jejich příliš vysoké pořizovací ceny. Jedno je zatím jisté: kdo jezdí elektromobilem, ten si to užívá už teď. Potvrzují to první zkušenosti řidičů moderních elektroaut.
 
celý článek
 
|< < ...56|57|58|59|60|61|62|63|64|65|66|67|68|69|70... > >|
 

4.10.2023 0:02:34
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku