Domů > Zprávy

Minikabriolet pro radost dostane jméno Renault Wind

3.února 2010 00:01
Renault
Pro letošní léto chystá Renault novinku v podobě minikabrioletu. Vozítku Twingo totiž naordinoval letního sourozence jménem Wind - do češtiny přeloženo vítr. Novinka bude čechrat vlasy nanejvýš dvoučlenné posádce.
 
celý článek
 

Pět nejbezpečnějších aut roku 2009 podle Euro NCAP

2.února 2010 00:01
Volkswagen
Organizace Euro NCAP vyhlásila pětici nejbezpečnějších aut loňského roku. Mezi vozy s nejvyšším skóre v crash testech, při kterých se zkoumala ochrana dospělé posádky, dětí, chodců a kvalita bezpečnostních systémů, až na jednu výjimku nejsou luxusní limuzíny. Naopak excelují auta nižší střední třídy, hybridy a také jedno překvapení z kategorie malých vozů.
 
celý článek
 

Toyotu straší nebezpečné plynové pedály a zákeřné rohožky

29.ledna 2010 00:03
Toyota
Plynové pedály a podložky pod nohy – koho by napadlo, že samy o sobě mohou být nebezpečné. Automobilka Toyota musí v milionech svých vozů vadné komponenty nechat vyměnit. Blesková nápravná akce se rozjela ve Spojených státech, nevyhne se ani Evropě. Podle oznámení automobilky z 29. ledna povolá do servisu v Evropě na 1,8 milionu svých nejprodávanějších vozů.
 
celý článek
 

Topení v autě pomůže v zimě klimatizace, ruční brzda nezamrzne

28.ledna 2010 00:01
Citroën
Také v zimních měsících, kdy teploměr ukazuje údaje hluboko pod bodem mrazu, se vyplatí zapnout klimatizaci. Pomůže například s rychlým odmrazením čelního skla. Majitelé novějších aut nemusí váhat ani s použitím ruční brzdy, zamrzne spíše starším vozům.
 
celý článek
 

Je nejvyšší čas pro pořízení nové dálniční známky

27.ledna 2010 00:01
Petr Buček
S posledním lednovým dnem končí platnost loňského dálničního kuponu, letošní roční nálepka stojí 1200 korun. Starou vinětu je třeba z čelního okna odstranit. Kupon patří na suché a čisté sklo, při nalepení při teplotách pod minus pět stupňů může samolepka čelní sklo snadno opustit.
 
celý článek
 

Malé vozy na silnici i do terénu zažívají konjunkturu

26.ledna 2010 00:02
2 x Mitsubishi, 2 x Mini
Světová ekonomika by potřebovala takové oživení, jaké zažívají automobily kategorie SUV, tedy víceméně městská vozidla, z nichž se některé nemusí bát vyrazit do terénu. Jejich počet prochází růstem z říše snů. Svůj malý teréňák nyní představuje i dosud ryze městské Mini, značka Mitsubishi zase přichází s úplně novým modelem kategorie malých SUV.
 
celý článek
 

V navigačních službách mobily na přenosné navigace nemají

25.ledna 2010 00:01
Petr Buček
Jeden z největších výrobců mobilních telefonů, finská Nokia, začíná dávat navigaci pro řidiče do přístrojů vybavených GPS zcela zdarma. Telefon v držáku na čelním skle dokáže zastoupit při hledání trasy a navádění k cíli cesty velmi oblíbené přenosné navigace. V čem však budou mít i nadále tyto jednostranně zaměřené přístroje navrch?
 
celý článek
 

Nová Mazda 5 se představí v březnu na autosalonu v Ženevě

22.ledna 2010 00:04
2 x Mazda
Stávající Mazda 5 oslovuje zájemce prostorností, schopností odvézt sedm pasažérů, bočními posuvnými dveřmi a na minivan dynamickými tvary. Nástupce zůstává stejně praktický, jeho křivky jsou ale o poznání dynamičtější. Podrobně se seznámit s novinkou pro velkou rodinu může ten, kdo letos v březnu zavítá na ženevský autosalon. Ke koupi bude vůz letos na podzim.
 
celý článek
 

Velký nápad v malém balení, to je elektrické Tango

20.ledna 2010 00:04
4 x Commuter Cars
Vozidlo štíhlé jako motocykl a vysoké jako plnohodnotný kombík s dostatečnou dávkou pohodlí odveze dvojici na raut či vernisáž. Jen cestujícím nesmí vadit, že budou sedět za sebou. Pekelnou rychlostí se proplete mezi kolonami ucpaného velkoměsta. A zaparkuje všude, i napříč k chodníku. Praktické, ekologické a výkonné Tango má jedno velké minus – cenu.
 
celý článek
 

Cena „Žlutý anděl“: Nejlepším autem je Mercedes E, nejkvalitnějším Subaru Justy

19.ledna 2010 00:04
Subaru
Vedle řady testů a porovnání aut uděluje německý autoklub ADAC jednou ročně ocenění nazvané Žlutý anděl. Nejlepším autem se letos stal Mercedes třídy E, cenu za kvalitu si odnesl vůz Subaru Justy. Škoda Yeti skončila mezi nejlepšími auty devátá, mezi značkami je Škoda osmá.
 
celý článek
 
|< < ...57|58|59|60|61|62|63|64|65|66|67|68|69|70|71... > >|
 

3.10.2023 22:23:46
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku