Domů > Zprávy

U britské STK propadaly nejčastěji renaulty

18.ledna 2010 00:04
Renault
Až třetina všech vozů Renault Mégane, které jejich majitelé přivezli ve Velké Británii před třemi lety k technické prohlídce, nevyhovělo požadavkům. Srovnání se dostalo ven z uzavřených archivů až po uplatnění práva na informace, které vznesla rozhlasová stanice BBC.
 
celý článek
 

Velký přehled kombíků: od nejmenších po největší, od levných po luxusní

15.ledna 2010 00:02
Volvo
Kombík neboli combi, touring, avant, caravan, break, estate či station wagon. Ať už si tento typ praktických aut ta která automobilka označuje jakýmkoli názvem, různé označení skrývá to samé: auto s velkým prostorem pro zavazadla, které nikdy nebylo tak populární jako nyní. AutemBezpečně.cz přináší přehled kombíků na českém trhu s cenami a objemy kufrů.
 
celý článek
 

Stoprocentně elektrický Citroën C-Zero se bude prodávat i v Česku

14.ledna 2010 00:01
Citroën
K chladničce, domácímu kinu, vysavači či kuchyňskému robotu si české domácnosti budou moci pořídit i další spotřebič – elektrické auto. Citroën C-Zero je poháněný pouze elektřinou, energii mu dodávají baterie. Kdo má garáž, může vedle sekačky na trávu už letos parkovat toto elektrické vozidlo. Stačí ho večer připojit k zásuvce, aby ráno mohlo téměř zadarmo čistým vzduchem a s čistým svědomím odvézt děti do školky či vyrazit za nákupy.
 
celý článek
 

Detroitský autosalon potvrzuje nástup elektrické éry

13.ledna 2010 00:03
Ford
Po Praze právě začíná jezdit linkový elektrický autobus, první automobilky nabídnou letos sériové elektromobily a ekonomickou krizí zmítané Spojené státy vysílají v těchto dnech světu z detroitského výstaviště jasný signál: Budeme tankovat elektřinu! Svou premiéru v Detroitu slaví také nový Ford Focus.
 
celý článek
 

Vlak na dálnici - vítejte v budoucnosti

12.ledna 2010 00:02
Volkswagen
Už napřesrok se bude ve třech zemích starého kontinentu zkoušet v praxi projekt Sartre. Při delších cestách po dálnici umožní řidiči připojit se ke skupině aut jedoucích stejným směrem a svěřit ovládání auta tomu, kdo celou kolonu vede. Kdo jede v tak zvaném silničním vlaku, ušetří pětinu paliva a během společné jízdy může pracovat či relaxovat, než se rozhodne odpojit a jet si opět svou cestou.
 
celý článek
 

Také škodovky vstoupily do nového roku s nižšími cenovkami

11.ledna 2010 00:01
Škoda Auto
Nejlevnější nové fabie jsou za necelých 200 tisíc korun, octavie druhé generace stojí od 313 tisíc a Škoda Roomster se prodává v nejlevnější verzi za 263 tisíc korun. Škodovka stejně jako další automobilky začala nový rok vydáním čerstvých akčních ceníků.
 
celý článek
 

Zpomalovacím prahům v Británii zvoní hrana – ničí auta

8.ledna 2010 00:02
2 x Martin Urban
Bezpečí především, řekli si britští úředníci před pár lety, když se rozhodli významně zredukovat počet smrtelně či vážně poraněných chodců a cyklistů ve městech. A také se jim to podařilo – zavedení zón s maximální rychlostí automobilového provozu 30 kilometrů v hodině snížilo počet smrtelných nehod o 40 procent. Bezpečnosti významně napomohly zpomalovací prahy, které ale mají i svou odvrácenou tvář.
 
celý článek
 

Nový Opel Meriva dostane neobvyklé zadní dveře

7.ledna 2010 00:05
Opel
Jen několik málo aut na světě se může pochlubit zadními dveřmi, které se otevírají přesně naopak, než je zvykem. Nový Opel Meriva doplní luxusní Rolls-Royce Phantom a sportovní Mazdu RX-8 a nabídne vstup na zadní sedadla přes opačně zavěšené dveře. Větší pohodlí při nastupování si tak podle výrobce užijí rodiny a jejich vzadu usazené ratolesti.
 
celý článek
 

Multiautosedačka umí vozit na zadních sedadlech až čtyři děti najednou

6.ledna 2010 00:03
Multimac
Jeden, dva, tři, čtyři… počítají užaslí přihlížející děti, které vystupují ze zadních míst malé fiesty, jež právě zaparkovala u chodníku. Není to optický klam, to si jen početná rodina nechtěla pořizovat drahé MPV pro šest či sedm osob. Přepravu čtyř potomků na zadních místech vyřešila speciální dětskou „autolavicí“, ve které lze bezpečně převážet až čtveřici potomků.
 
celý článek
 

Benzin zdražuje, auta zlevňují. Začíná rok akčních cen?

5.ledna 2010 00:03
Seat
Zvýšená spotřební daň zvedla hned od prvních dnů nového roku ceny benzinu a nafty asi o korunu za litr, na druhou stranu ohlásily některé automobilky slevy na nová auta. Jestliže se loni auta prodávala v Evropě špatně, letos může být ještě hůř. To by s sebou přineslo také další vlnu zlevněných akčních nabídek.
 
celý článek
 
|< < ...58|59|60|61|62|63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

10.6.2023 23:35:19
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku