Domů > Zprávy

Satelitní navigace prý mohou být nebezpečné

4.ledna 2010 00:02
Porsche
Kdo umí v autě používat satelitní navigaci, snadno dojede do cíle. S navigací - popřípadě v kombinaci s informacemi v rádiu – se dokáže vyhnout zasekanému dálničnímu úseku po nehodě, uzavírkám či běžné dopravní zácpě. O výhodách satelitních navigací asi málokdo pochybuje. Málokdo si ale také dokáže přiznat, že sledování instrukcí, kterým směrem se má vydat, může odvádět pozornost od samotného řízení.
 
celý článek
 

Co čeká a nemine české motoristy v roce 2010

31.prosince 2009 00:04
Volvo
Každá změna je k horšímu – tento názor neochvějně zastávají někteří lidé, a pro příklady nejdou daleko. Svůj pesimistický pohled na svět v pohybu upírají i na automobily a vše, co s nimi souvisí. V roce 2010 je na programu opět dražší dálniční známka, vyšší spotřební daň na benzin či naftu, omezení a uzavírky kvůli stavbě dálnic... Ale zrovna nový úsek dálnice určitě ocení, až po něm pojedou. Uvítat by mohli také chystané přísnější kontroly ze strany policie, jestli řidiči nepili alkohol. I pesimisté si přejí, aby na silnicích bylo bezpečněji.
 
celý článek
 

Anketa: Co řidiče na zdejších silnicích netěší, a co ano?

30.prosince 2009 00:01
Mercedes-Benz
Redaktoři AutemBezpečně.cz se s koncem roku zeptali zkušených řidičů i dopravních odborníků na to, co je na zdejších silnicích letos potěšilo, a co jim spíše dělá vrásky na čele. V jedné věci se účastníci ankety shodli. Zatímco negativních příkladů našli hodně, pozitivních jen málo. A ty potěšující zážitky navíc často hledali v zahraničí, protože nic příznivého k tuzemským silnicím je nenapadlo.
 
celý článek
 

Rodiny, které budou v roce 2010 kupovat nové auto, mají z čeho vybírat

29.prosince 2009 00:00
Martin Urban
U Fordu si podle preferencí a požadavků na prostor budou moci zájemci vybrat mezi novým focusem a na jeho platformě postaveným minivanem C-Max. S konkurenčním MPV se chystá vyjet i Opel, nová meriva nabídne maximum místa na co nejmenším prostoru. Nároky vícečetných rodin má ambice naplnit nový multivan VW Sharan, konzervativnějším požadavkům na rodinné jízdy by měl dostát nový passat ve verzi kombi.
 
celý článek
 

Test Škody Superb Combi 1.4 TSI - ani základní motor nezklame

23.prosince 2009 00:06
Petr Buček
Velký vůz a malý motor, to nejde dohromady, řeknou si mnozí. Opak je pravdou, i když za cenu určitých kompromisů. Kombi varianta nejvyšší řady Škody si s malým přeplňovaným benzinem rozumí. Jejich dialog je klidný, rozvážný, žádná unáhlená rozhodnutí. A tak by se dal možná charakterizovat i případný zájemce o takovou verzi vozu…
 
celý článek
 

Autem jinak. Bahrajn očima české řidičky

22.prosince 2009 00:01
Bahrain Tourism
Bahrajn je malý ostrovní stát v Perském zálivu. V posledních letech je známý díky závodům formule 1. Bohaté království je plné aut, které místní obyvatelé vnímají nejen jako dopravní prostředek, ale i jako známku bohatství svého majitele. Jak se jezdí po Bahrajnu Aleně Bjačkové původem z Kroměříže?
 
celý článek
 

Další cenový trhák Renaultu: auto větší než octavia a jen za 300 tisíc

21.prosince 2009 00:04
Renault
Renaulty vyhlásily cenovou válku své konkurenci, nejnovějším cenovým trhákem je model Fluence. Auto o něco větší než Škoda Octavia a s bohatou výbavou se začíná prodávat se základní cenovkou 299 900 Kč. Jediným větším handicapem nového renaultu je karoserie sedan, která neumožňuje do objemného kufru nakládání opravdu velkých předmětů.
 
celý článek
 

TÜV: Na jedničku si vedou na prohlídkách auta z Německa a Japonska

18.prosince 2009 00:05
TÜV
Závěr roku přináší zajímavé údaje pro všechny, kdo se zajímají o žebříčky spolehlivosti vydávané německými stanicemi technických kontrol. V první půlce týdne vyhlásila své favority DEKRA, na jeho konci se přidal TÜV. Vítězi TÜV Reportu 2010 jsou Porsche 911, Volkswagen Golf Plus a Toyota RAV4. Naopak označení „obr v počtu závad“ patří vozům Kia Carnival, Chrysler Voyager a Ford Ka.
 
celý článek
 

Automobilky Západu a Východu mezi sebou více spolupracují, přežít bude stále těžší

17.prosince 2009 00:00
Saab
Volkswagen, zkušený v akvizicích na jihu a uprostřed Evropy, kde v minulých letech získal a zušlechtil značky Seat a Škoda, před několika dny zakoupil téměř dvacetiprocentní podíl japonské Suzuki. Firma PSA, vyrábějící peugeoty a citroëny, prohlubuje spolupráci s Mitsubishi. A Saab prodal starší a výběhové modely svých luxusních vozů do Číny. Výrobci aut ze Západu se spojují s továrnami z Dálného východu, aby lépe čelily vadnoucí poptávce, obrovské nadprodukci a náročným ekologickým předpisům.
 
celý článek
 

Nejméně závad odhalily technické kontroly u vozů Audi A6 a Opel Corsa

16.prosince 2009 00:01
DEKRA
Společnost DEKRA stejně jako loni vyhlásila Audi A6 autem s nejméně poruchami na technických kontrolách v Německu. Druhým vítězem spolehlivosti při povinných prohlídkách se stal Opel Corsa. Mezi škodovkami si nejlépe vedou octavie, které dokonce kralují své třídě mezi auty s více než 100 tisíci najetými kilometry. Na čele přehledů aut s velkým prostorem se objevuje také Škoda Roomster.
 
celý článek
 
|< < ...59|60|61|62|63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

3.6.2023 20:59:12
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku