Domů > Zprávy

Známkou vyspělé společnosti mohou být i parkovací místa pro těhotné

15.prosince 2009 00:00
Martin Urban
Asi každá motoristka, která neodložila řidičské oprávnění v době těhotenství, musí čas od času řešit problém s parkováním, zejména při nákupech. S nabytými tělesnými proporcemi se špatně sedá za volant a ještě hůře vystupuje. Na parkovištích u samoobsluh a obchodních center si pak při vystupování z vozu, kde se kvůli nedostatku místa nedají plně otevřít dveře, musí vzpomenout na kurz jógy. Přitom by stačilo málo – vyčlenit a náležitě označit pár míst pro těhotné, podobně jako mají svá parkovací místa vyhrazena vozíčkáři.
 
celý článek
 

Dacia Duster – z Rumunska až na konec světa

11.prosince 2009 00:01
3 x Renault
Rumunská automobilka pověstná cenovou lácí svých modelů zamířila z nižší střední třídy rovnou do kategorie SUV. Už příští rok z jejích výrobních pásů bude sjíždět Dacia Duster – SUV jako stvořené pro tamní silnice a hory. Před hranicemi se ovšem model nezastaví, už jen proto, že se bude vyrábět také v Brazílii a Rusku.
 
celý článek
 

Ledabyle připevněný vánoční stromek spadne ze střechy a ohrozí okolí

10.prosince 2009 00:05
ADAC
Pokud vezete vánoční stromeček na střeše auta, měli byste jej upevnit nejlépe textilními upínacími pásy. Naopak zcela nevhodné jsou elastické popruhy známé také pod názvem gumicuky. Tyto napínací šňůry symbol Vánoc na střeše neudrží ani při havárii, ani během kritického manévru s autem.
 
celý článek
 

V kuchyni Fiatu se pečou nové výrobky z různého těsta

9.prosince 2009 00:03
Alfa Romeo
Jedna forma, více dortů aneb jedna platforma a hodně modelů, které na ní budou jezdit. Italský koncern už teď mísí na stejném základu fiaty, alfy a lancie, a úspornou strategii hodlá rozšířit i za velkou louži. V Americe budou na evropském korpusu jezdit chryslery, dodge i jeepy. V Evropě se z některých amerických vozů stanou fiaty, a aby byla všehochuť ještě pestřejší, lancia se stane chryslerem. Mezitím hodlá koncern Fiat předhodit světu mňamku v podobě nové Alfy Romeo – dost možná to ale bude poslední čerstvá jednohubka této automobilky.
 
celý článek
 

Pick-up od Volkswagenu odveze cement na stavbu, ale i jachtu na Jadran

8.prosince 2009 00:02
Volkswagen
Velký pick-up je symbolem Spojených států. Stejně dobře, jak se v Česku prodávají fabie a octavie, kupují Američané Fordy F-150. Křížence malého náklaďáku a osobáku začne v roce 2010 vyrábět také Volkswagen. Na českém trhu bude novinka mířit na dvě skupiny zákazníků – na řemeslníky nebo živnostníky, ale i na ty, kteří si s ním odtáhnou jachtu či přívěs s koňmi.
 
celý článek
 

Evropanům se líbí černá auta, Američanům bílá

7.prosince 2009 00:02
Petr Buček
Celosvětově je nejoblíbenější barvou aut stříbrná před černou a bílou. Evropě však vládne s odstupem černá, zato Američané mají nejraději bílou pro svá vozidla. Pestře lakované karoserie se těší oblibě u Rusů.
 
celý článek
 

Za tři roky na sebe pneumatiky řeknou, jak jsou hlučné, bezpečné a ekologické

4.prosince 2009 00:02
Chrysler Group LLC.
Evropský parlament připravil zákon, podle kterého budou za tři roky muset všechny nové pneumatiky nést informace o tom, do jaké energetické kategorie spadají, jakým hlukem zatěžují okolí a jakou přilnavost mají k mokré vozovce.
 
celý článek
 

Hybridnímu volkswagenu stačí 2,44 litru nafty na sto kilometrů

3.prosince 2009 00:03
Volkswagen
Jak bude vypadat auto za pět nebo deset let? Odpovědí je nejnovější studie Volkswagenu. Malé auto velikosti Škody Fabia má pod kapotou hybridní pohon jezdící částečně na naftu a dílem na elektřinu. Díky tomu vystačí jen s necelými dvěma a půl litry nafty na sto kilometrů.
 
celý článek
 

AutemBezpečně.cz přináší výsledky crash testů 250 aut

2.prosince 2009 00:03
Euro NCAP
Tak jako usilují dobré restaurace aspoň o jedinou michelinskou hvězdičku, touží automobilky u svých nových modelů rovnou po pětici. Zavedené značky, které už pár aut oceněných pěti hvězdami mají, nesmí usnout na vavřínech a u jejich dalšího modelu se obecně očekává, že nebude méně bezpečný než ten předchozí. Když některá jejich novinka v crash testu Euro NCAP propadne, je z toho poprask. Portál AutemBezpečně.cz přináší výsledky crash testů 250 aut právě podle metodiky Euro NCAP. Výsledky nárazových zkoušek právě toho vašeho auta najdete ve vyhledávači na každé stránce pod nadpisem Je vaše auto bezpečné?
 
celý článek
 

Audi A8 krizi navzdory: luxusní premiéra v Miami

1.prosince 2009 13:52
Audi
Zatímco některé automobilky v době krize šetří a auta představují skromněji než dříve, Audi připravilo pro novinku A8 luxusní večírek v Miami. Kolem limuzíny se točily pozvané hollywoodské hvězdy a další umělci. „Představení auta je poněkud v pozadí,“ napsal internetový portál německého magazínu Focus, jehož reportér na akci nechyběl.
 
celý článek
 
|< < ...60|61|62|63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

1.12.2023 13:44:33
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku