Domů > Zprávy

Rámy z čel aut nezmizí, ale musí být stále bezpečnější

1.prosince 2009 00:05
Cobra
Od roku 2007 musí trubkové rámy, které si na přídě aut často nechávají montovat hlavně majitelé vozů SUV, plnit podmínky stanovené evropskou legislativou. Ta předepisuje jejich tvarování a připevnění na auto tak, aby neohrožovaly chodce. Nyní se dočkaly dalšího zpřísnění, z aut však úplně nezmizí.
 
celý článek
 

Autem roku 2010 je Volkswagen Polo, čtvrté místo patří Škodě Yeti

30.listopadu 2009 13:55
Volkswagen
Škoda Yeti skončila stejně jako před třemi lety model Roomster na čtvrtém místě v evropské anketě o auto roku. Letošním vítězem a nositelem titulu auto roku 2010 se stal Volkswagen Polo. Druhá příčka patří Toyotě iQ, třetí skončil nový Opel Astra.
 
celý článek
 

Test porovnal levné navigace s drahými: vyplatí se ušetřit

30.listopadu 2009 00:02
ADACx3
Srovnání přenosných navigací do auta přineslo překvapující výsledek. Levnější přístroje v nejednom případě předčí dražší zařízení od stejné značky. Potvrdil to test evropských autoklubů, který si vzal na mušku osm dvojic navigací různého cenového spektra.
 
celý článek
 

Bezpečnější jízdu v autě by těhotným ženám měl zajistit speciální pás

27.listopadu 2009 00:02
Reel and Shafty Handling Company
Ženy v pokročilém stádiu těhotenství už se nebudou muset obávat jezdit autem patřičně připoutané. Nápaditá konstrukce zlepšováku, který jim bezpečnou jízdu umožňuje, respektuje jejich tělesné proporce. V případě nehody nezatlačí na břicho a neohrozí budoucí miminko.
 
celý článek
 

Mezi Prahou a Havířovem najezdil půl milionu kilometrů, nyní se dočkal dálnice

26.listopadu 2009 14:06
ceskedalnice.cz
Petr Zahraj patří k těm, kdo pracují v Praze, ale bydlí na severu Moravy. Za 13 let dojíždění do hlavního města ujel na pravidelné trase z Havířova do Prahy okolo pěti set tisíc kilometrů. Tento pátek poprvé mezi Prahou a Ostravou při cestě domů za rodinou nesjede ani na chvíli mimo dálniční síť. Díky nově otevřené části mezi Bělotínem a Bílovcem na Novojičínsku.
 
celý článek
 

Na podzim 2009 nasbíral v crash testech Euro NCAP nejvíce bodů Opel Astra

26.listopadu 2009 00:03
Euro NCAP
Právě uveřejněné výsledky posledních crash testů zkušebny Euro NCAP vypovídají o sílícím důrazu na bezpečnost aut. Pět hvězdiček se stalo standardem, a auto, které jich získá méně, je pak zkoumáno pod drobnohledem. Černého Petra si tentokrát vytáhla Toyota Urban Cruiser.
 
celý článek
 

Jak se líbí nové BMW řady 5 očima domácích – německých – médií?

24.listopadu 2009 13:45
BMW
Bavorská automobilka představila nové BMW řady 5 – vůz, který patří k vrcholům techniky na čtyřech kolech. Co na novinku říkají v Německu, kde premiéra nového BMW 5 znamená něco jako představení Škody Superb v Česku? „Jde o nejzdařilejší BMW za poslední léta,“ napsal německý deník Die Welt.
 
celý článek
 

Nový Fiat Doblo opět sází hlavně na prostor

24.listopadu 2009 00:05
Fiat
Kombíky s vysokou karoserií patří k nejprostornějším autům. Generační obměnou prošel Fiat Doblo, italská novinka bude k mání ve dvou délkách a také v sedmimístném provedení. Stranou nezůstanou ani zájemci o ryze užitkovou verzi.
 
celý článek
 

Nejspolehlivějším vozem britských firemních flotil je Honda Civic

23.listopadu 2009 00:05
Honda
Věc nevídaná – Honda Civic předjela BMW třetí řady. Alespoň co se spolehlivosti týče. V největším průzkumu tohoto druhu mezi padesáti firmami, které spravují na 840 tisíc firemních vozidel, získal zástupce nižší střední třídy nejvíce hlasů. BMW mělo svou trojkovou řadu až na druhém místě, ale určitě netahá za kratší konec provazu. V hodnocení značek si prvenství odnesla firma z Bavorska a Hondu nechala na oplátku za sebou.
 
celý článek
 

Nizozemsko chce vybírat silniční daň za každý ujetý kilometr

19.listopadu 2009 00:03
ADAC
Nizozemští řidiči budou platit silniční daň jednou měsíčně podle počtu ujetých kilometrů. Sazba za kilometr se bude lišit podle toho, v jakou hodinu auto pojede, do které velikostní třídy patří a jaký má motor. Návrh schválila nizozemská vláda a čeká se na potvrzení parlamentem.
 
celý článek
 
|< < ...61|62|63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

8.12.2023 10:34:49
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku