Domů > Zprávy

Evropa zestárne a přibude letitých řidičů. Jak se jim přizpůsobí automobil?

18.listopadu 2009 00:06
Ford
Evropská populace stárne a přibývá řidičů ve věku přes 60 let, kteří každým dnem usedají za volant. Nechtějí přijít o svou mobilitu a výrobci tomu začínají přizpůsobovat také automobily. Už dnes se v Japonsku prodávají auta s otočnými sedadly, které zaručují pohodlnější nastupování. Automobilky však budou muset jít ještě dále.
 
celý článek
 

Malé auto namísto limuzíny: zákazníci autopůjčoven šetří

16.listopadu 2009 00:05
Europcar
Hospodářská krize se nevyhýbá ani půjčovnám aut. Zájemci o pronájem vozu častěji sahají po menších a levných autech, zatímco větší a luxusní vozy zůstávají stranou. Vyplývá to ze studie autopůjčoven Europcar, která sledovala chování zákazníků v 18 zemích z celého světa, Českou republiku nevyjímaje. Autoři průzkumu také tvrdí, že auta s navigačním systémem díky této výbavě méně havarují a najedou menší množství kilometrů.
 
celý článek
 

Nebezpečně tiché elektromobily musí nahlas vrčet - ale třeba taky bučet

13.listopadu 2009 00:18
Martin Urban
S rozvojem vozidel na elektrický pohon, jejichž budoucí ovládnutí silnic už není jen vizí spisovatelů sci-fi, se ozývají hlasy proti jejich tichému provozu. Nebezpečné by mohly být zejména pro děti, cyklisty a nevidomé. Z jednoho prostého důvodu – když jedou, není je slyšet. Aby nebyly elektromobily chladnou zbraní, která může srazit na ulici kohokoli, budou o sobě muset dávat hlasitě vědět.
 
celý článek
 

Ford přichází s nafukovacími bezpečnostními pásy

12.listopadu 2009 00:46
Ford
Další krok evoluce bezpečnostních prvků je doslova za rohem. Automobilka Ford bude na zadní sedadla svých vozů montovat nafukovací bezpečnostní pásy. Ochránit by měly zranitelnější pasažéry, než jsou běžní dospělí cestující - děti a starší lidi, kteří na zadních místech sedávají nejčastěji.
 
celý článek
 

Nové Volvo S60 se v malých rychlostech vyhne chodcům

11.listopadu 2009 00:01
Volvo
Díky zařízení City Safety pozná nové Volvo S60 člověka na silnici a zabrzdí, i když ho řidič přehlédne. Varovný systém má úplně zamezit střetům s chodci do rychlosti 25 km/h. Novinka švédské značky se začne prodávat příští rok. V té době už možná bude automobilka Volvo patřit čínské firmě Geely.
 
celý článek
 

Roomster je nejspolehlivější ve své třídě, ukázaly technické kontroly

5.listopadu 2009 00:04
Škoda Auto
Škoda Roomster přijíždí na první technickou prohlídku s nejmenším počtem závad mezi velkoprostorovými vozy. Malá auta nejlépe na prohlídkách reprezentuje Nissan Note, větší vozům vládne ve spolehlivosti Toyota Prius, ve střední třídě nemají problémy na stanicích technické kontroly majitelé Saabu 9-3. Vyplývá to ze statistik, které uveřejnil německý magazín Auto Zeitung.
 
celý článek
 

Vstanou nové felicie? Škodovka chystá konkurenci pro Dacii Logan

4.listopadu 2009 20:29
Dacia
Podle generálního ředitele Škodovky Reinharda Junga chystá automobilka do dvou tří let uvést na trh konkurenta rumunské Dacii Logan. Velikostí se má vůz pohybovat někde mezi fabií a octavií, něco genů prý zdědí od obou příbuzných. Takový už je roomster, ten ovšem nemůže díky své propracovanosti a variabilitě cenou konkurovat technologicky jednoduchému rumunskému vozu. Je tedy možné, že chystaná škodovka bude třeba jakousi felicií sedan.
 
celý článek
 

Opel zůstává po dlouhém jednání o prodeji u amerického General Motors

4.listopadu 2009 09:26
General Motors
Společnost General Motors rozhodla, že neprodá automobilku Opel. Oznámila to po dlouhém jednání o jejím prodeji, nejvážnějším kandidátem posledních měsíců byla kanadská Magna ve spolupráci s ruským kapitálem.
 
celý článek
 

Čínská automobilka staví hybridní vzdušné zámky

4.listopadu 2009 00:38
2 x BYD
Továrna na baterie a zároveň automobilka se vzletným názvem Build Your Dreams – v překladu něco jako Splňte si své sny - si předsevzala nasytit světovou poptávku po hybridních a elektrických automobilech. Smělý plán postavit konkurenci Toyotě Prius a vyvážet ji po statisících do Evropy a USA se zatím trochu zadrhl – automobilka prý dosud prodávala své ekologické vozy spíš po desítkách kusů.
 
celý článek
 

Yeti patří mezi nejlepší novinky letošního roku

2.listopadu 2009 21:19
Petr Buček
Škoda Yeti se dostala do finále evropské ankety o auto roku 2010. Vedle ní se o titul nejlepší novinky mezi osobními auty uchází také Citroën C3 Picasso, Peugeot 3008, Mercedes třídy E, Opel Astra, Toyota iQ a nový Volkswagen Polo.
 
celý článek
 
|< < ...62|63|64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

1.12.2023 14:54:46
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku