Domů > Zprávy

Mnichovská výstava dává elektromobilům velkou budoucnost

14.října 2009 00:31
Petr Buček
Nástup elektromobilů je zase o něco blíž. Alespoň podle expertů, kteří se v Mnichově ve druhém říjnovém týdnu sešli na kongresu o elektromobilech. Novému pohonu aut věří, přestože auto tankující u zásuvky zatím nenabízí žádná z velkých automobilek.
 
celý článek
 

Rodinný Peugeot 5008 se v českých prodejnách objeví až příští rok

13.října 2009 00:02
Peugeot
Sedmimístná konkurence pro Opely Zafira, Volkswageny Tiguan a Citroëny C4 Picasso se právě začíná prodávat ve Francii, Německu a dalších zemích. Do Česka se Peugeot 5008 podívá až s příchodem jara a vypadá to, že nabídne příznivou cenu okolo půl milionu korun.
 
celý článek
 

V mnoha zemích jsou zimní pneumatiky povinné, na rozdíl od Česka

12.října 2009 00:02
ADAC
Čeští řidiči musí podle zákonů jezdit autem se zimními plášti jen za značkou „zimní výbava“, která zobrazuje auto a sněhovou vločku. Dopravní značka se objevuje na horách a na některých dalších vyloženě nebezpečných místech, kde vládne pravidelně zimní počasí. V řadě evropských zemí však platí, že na sníh, led nebo břečku se na letních gumách vůbec nesmí.
 
celý článek
 

Zastřešený skútr hledá cestu do bezpečného města

9.října 2009 00:01
BMW
BMW ukončilo výrobu skútru C1 v roce 2003, nyní myšlenku zastřešeného motocyklu bavorská firma oživila v rámci projektu eSUM. Jeho cílem je zvýšení bezpečnosti řidičů městských motorek. BMW C1-E se chlubí nejen ochranou před zraněním, ale také elektrickým pohonem.
 
celý článek
 

Čím ekologičtěji Němci jezdí, tím menší daň za auta platí

8.října 2009 00:09
Kia
V Německu platí od července přímá úměra mezi množstvím kysličníku uhličitého, které auto vypouští do ovzduší, a výší daně, kterou za svůj vůz majitel musí platit. Rozdíl mezi autem do města s malým benzinovým motorem a velkým SUV může ročně být víc než 900 eur.
 
celý článek
 

Jasnými bestsellery v Česku jsou octavia s fabií

7.října 2009 00:03
Škoda Auto
Dvě škodovky vládnou žebříčkům tuzemských prodejů aut. Zatímco ještě loni zákazníci nejčastěji kupovali fabie, letos předstihla malou škodovku větší octavia. Za dvojicí mladoboleslavských modelů následují v oblíbenosti u zákazníků Ford Fusion, Kia Cee´d a Renault Mégane.
 
celý článek
 

Zúžené dálniční pruhy jsou postrachem řidičů

4.října 2009 16:55
ÖAMTC
Tři ze čtyř řidičů nemají rádi zúžený levý předjížděcí pruh na dálnici v místech, kde se silnice opravuje. Jízdní pruh tam bývá většinou široký jen dva metry a často jej zleva ohraničuje betonová zábrana. Předjíždění pomalého kamionu je na takovém místě pro většinu řidičů noční můrou.
 
celý článek
 

Malý nissan je zatím jen kresbou, zanedlouho má jezdit po celém světě

4.října 2009 16:18
Nissan
Globalizace se nevyhýbá ani autům. Nissan představil plánovaný nový malý vůz a nazval jej globálním autem budoucnosti. A přidal vysvětlení, že se objeví na jaře roku 2010 nejdříve na thajském trhu, poté se začne prodávat v dalších 150 zemích.
 
celý článek
 

Test odhalil zimní pneumatiky, které nejsou vhodné na sníh

25.září 2009 12:39
ÖAMTC
Možná to leckoho překvapí, ale některé zimní pneumatiky si nevědí rady se zasněženou silnicí. Ukázaly to testy evropských autoklubů. Před příchodem zimy otestovaly 34 sad pneumatik a sestavily žebříčky od nejlepších po nejhorší.
 
celý článek
 

Dopravní zpravodajství chce lepší informace od policie, říká šéf firmy, která je sbírá

24.září 2009 08:58
Petr Buček

„Rádio je pro aktuální a přesné dopravní zpravodajství přežité, lepší možnosti nabízejí navigační systémy,“ říká v rozhovoru pro AutemBezpečně.cz Jiří Machovec, ředitel Dopravního informačního střediska Global Assistance.

Dopravní zprávy se dostávají k posluchačům řady rádií, vidí je diváci České televize, čerpají z nich také pro své služby mobilní operátoři. Jiří Machovec závidí svým kolegům z Německa nebo Rakouska, kteří získávají důležité informace o nehodách přímo od policie.

 
celý článek
 
|< < ...64|65|66|67|68|69|70|71|72 > >|
 

8.12.2023 11:23:14
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku