Domů > Crash testy

Crash testy

Nejbezpečnější auta roku 2011: Chevrolet Aveo, Ford Focus, Audi Q3, Mercedes B a Volvo V60

2.února 2012 00:01
Chevrolet

Celkem 53 aut se v loňském roce podrobilo crash testům Euro NCAP. Většina z nich získala maximální pětihvězdičkové vysvědčení, 11 aut si vysloužilo čtyři hvězdy a pouze Dacia Duster skončila nárazové zkoušky se třemi hvězdičkami.

 
celý článek
 

Malý náraz znamená u moderních aut velký účet za opravu. Může se vyšplhat na 130 tisíc korun

30.ledna 2012 00:01
ADAC

Přední část aut je stále dražší a komplikovanější, oprava i po malém střetu se může přehoupnout přes 130 tisíc korun. Odhalení přinesl crash test dvou osobních aut při rychlosti pouhých 10 km/h, který podnikly autokluby Německa, Rakouska a Švýcarska.

 
celý článek
 

Jak odvézt vánoční stromeček? Auto uvnitř zašpiní, na střeše trpí

13.prosince 2011 00:01
ADAC

Borovice, smrček nebo jedlička jsou symbolem Vánoc a patří mezi velké předměty, které se autem dají převést, ale není to bez komplikací. Důležité je správně stromeček uložit v autě nebo na střešní nosiče.

 
celý článek
 

Elektrický Chevrolet Volt bojuje s ohněm

9.prosince 2011 00:01
Chevrolet

Velkým problémům musí čelit elektrický Chevrolet Volt a jeho identické dvojče Opel Ampera zrovna ve chvíli, kdy oba vozy zamířily do evropských prodejen. Chevrolet Volt se po crash testech sám od sebe vznítil.

 
celý článek
 

Test střešních boxů ADAC: vyhrál Thule, který je však menší, než výrobce udává

8.prosince 2011 00:01
ADAC

Ne každý box se hodí do zimního počasí, málokterý udrží lyže při nehodě ve svých útrobách a údaje o objemu jsou jen orientační. Takové výsledky přinesl srovnávací test střešních boxů autoklubu ADAC.

 
celý článek
 

Hybridy jsou bezpečnější při srážce s jiným autem, chodce ohrožují více

29.listopadu 2011 00:04
Honda

Ekomilný motorista, který si pořídil vůz s hybridním pohonem v dobré víře, že bude méně zatěžovat životní prostředí, má jednu výhodu navíc. Oproti posádce stejného auta, ale s běžným spalovacím motorem, mu hrozí při havárii podstatně menší riziko zranění. Hybridy jsou ale nebezpečnější pro chodce.

 
celý článek
 

Škoda Citigo má 5 hvězd z crash testů, čínské automobilky zvyšují kvalitu

24.listopadu 2011 00:02
Euro NCAP

V letošní poslední várce nárazových zkoušek Euro NCAP „excelují“ čínské vozy – získaly čtyři hvězdičky, na auta z této země nebývale mnoho. Plný počet hvězd si z crash testů odvezlo deset vozů včetně minitrojice VW up!, Škoda Citigo a Seat Mii.

 
celý článek
 

Auta nejsou při nárazech kompatibilní a to je problém, říká ADAC

14.listopadu 2011 00:01
ÖAMTC

Automobilky dávají autům sice čím dál více bezpečnostních doplňků, jedno ale přehlížejí. Nevěnují se tomu, aby byla auta při nárazu navzájem kompatibilní. Na tento problém stále častěji upozorňuje autoklub ADAC spolu se svými partnerskými autokluby.

 
celý článek
 

Nové crash testy Euro NCAP: nejhorší skóre čtyři hvězdičky z pěti pro Lancii Voyager

31.října 2011 00:02
Euro NCAP

Organizace Euro NCAP otestovala tucet novinek, které začaly nedávno brázdit silnice, nebo se vyrazit na ně teprve chystají. 11 aut získalo v nárazových a dalších zkouškách maximum pěti hvězd, vedle velkoprostorových vozů a SUV například i lidová Toyota Yaris.

 
celý článek
 

Střety se zvěří: při 90kilometrové rychlosti auto před srnou nezastaví

14.října 2011 00:01
Volvo

Když řidič spatří na silnici 60 metrů před autem srnu, divočáka nebo jelena, má šanci zastavit. Ale jen tehdy, když jeho auto jede maximálně rychlostí 80 km/h. Pokud jede rychleji, střetu s divokou se neubrání. 

 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6... > >|
 

26.9.2023 14:20:03
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku