Domů > Údržba

Údržba

Aby dieselový motor nevypověděl službu: vyplatí se správná údržba a pořádné žhavení

7.února 2012 00:01
ÖAMTC

Jak pomoci naftovému motoru v zimě? Méně problémů mají řidiči, kteří nezapomínají na pravidelnou výměnu palivového filtru. Pomůže také několik nažhavení za sebou před prvním ranním startem.

 
celý článek
 

Když baterie stávkuje: jak nastartovat auto s pomocí startovacích kabelů

1.února 2012 00:01
GTÜ
Moderní auta zaplavila elektronika, a startování s vybitou baterkou si žádá ještě více opatrnosti než kdy dříve. Rozhodně není vhodné dnešní auta roztlačovat, hrozí poškození katalyzátoru i částí motoru. Startovací kabely nejsou drahé, stojí několik stokorun. Ty úplně nejlevnější ze supermarketu však mohou být k ničemu.
 
celý článek
 

Když venku klesne teplota pod minus 20 stupňů, běžná nafta nestačí

31.ledna 2012 00:01
Slovnaft

Předpověď počasí hlásí pokles teplot až někam k minus 30 stupňům Celsia a to je pro majitele naftových aut varovná zpráva. Legislativa totiž nařizuje pumpám prodávat v tomto období naftu vhodnou jen do 20stupňových mrazů.

 
celý článek
 

Majitelé škodovek mohou nakupovat doplňky pro svá auta v novém e-shopu

25.ledna 2012 00:01
Škoda

Škodovka otevřela internetový obchod s nejrůznějšími doplňky pro vozy mladoboleslavské značky. Jedná se o e-shop, kde si je možné vybrat ze široké nabídky příslušenství pro všechny nabízené modely.

 
celý článek
 

Auto zaparkované pod hromadou sněhu možná nepůjde nastartovat

6.ledna 2012 00:01
ADAC

Jak správně zaparkovat auto, když je všude kolem hodně sněhu a v noci lze očekávat další přívaly bílé nadílky? Správnou volbou parkovacího místa můžete předejít ranním překvapením.

 
celý článek
 

Klimatizace se hodí i v zimě: odmlží skla a vysuší interiér

4.ledna 2012 00:01
Ford

Klimatizace není v autě jen pro horké letní dny. Také v zimě umí sehrát důležitou roli – odmlží například skla při návratu z lyžování, kdy vládne vlhko nejen venku, ale také uvnitř vozu vinou propoceného a promočeného oblečení. 

 
celý článek
 

Test autobaterií: akumulátory, které loni propadly, jsou nyní na špici

11.listopadu 2011 00:01
ADAC

Test evropských autoklubů loni na podzim označil dva propadlíky svého srovnávacího testu autobaterií: akumulátory značek Exide a Banner. Letos si na dva loňské hříšníky autokluby posvítily znovu.

 
celý článek
 

Test nabíječek autobaterií: první mrazy prověří stav akumulátoru

9.listopadu 2011 00:01
GTÜ

Průměrná životnost automobilových baterií se pohybuje mezi 4 až 6 roky. Kdo jezdí na krátké vzdálenosti nebo vybije baterku, když zapomene vypnout autorádio, musí dobíjet. 

 
celý článek
 

Od listopadu jen na zimních, přezutí auta není radno odkládat

12.října 2011 00:01
Goodyear

Dilema – přezout už teď za cenu mírného ojetí zimních gum, jelikož ještě není mráz, nebo čekat na poslední chvíli a riskovat nekonečnou frontu v pneuservisu? V tom vašem, kde jste zvyklí na spolehlivost a kvalitu, si raději zamluvte termín už teď.

 
celý článek
 

Řidiči zapomínají, že motorový olej vyžaduje pravidelnou kontrolu

27.září 2011 00:01
Aral

Většina řidičů hladinu motorového oleje nekontroluje buď vůbec, nebo jen zřídkakdy. A to nestačí, tvrdí studie společnosti Castrol, která provedla rozsáhlý průzkum. Podle ní má čtvrtina aut v motoru oleje pod míru nebo naopak příliš mnoho.

 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

31.5.2023 17:30:48
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku