Domů > Údržba

Údržba

Podzim je za dveřmi, na auto čekají chladné měsíce

20.září 2011 00:01
ADAC

Den se krátí, přibývá tmy, teploty klesají – začíná podzim a auto si žádá své. Blíží se přezouvání pneumatik, začnou se ozývat slabší akumulátory a více než dříve je zapotřebí správná funkce světel.

 
celý článek
 

Klimatizace zlepšuje řidičovy reakce. Jak ji správně používat?

20.července 2011 00:01
GTÜ

Vedro v autě prodlužuje reakce řidičů a řidiček, za následek může mít těžké nehody. Stále běžnější výbavou aut se proto stává klimatizace, její správné používání si však žádá dodržování několika pravidel.

 
celý článek
 

Co dělat, když se s autem při cestě na dovolenou děje něco neobvyklého?

4.července 2011 00:01
ÖAMTC

Když se auto porouchá, je to vždy nepříjemné. Pokud se něco podobného přihodí cestou na dovolenou, platí to dvojnásob. Automobilka Škoda radí, jak reagovat na rozsvícené varovné kontrolky nebo co dělat, když uniká olej. Rady přijdou vhod také majitelům vozů ostatních značek. 

 
celý článek
 

Olepená okna pylem je radno omýt jarní vodou, radí botanik

24.června 2011 00:03
Martin Urban

Zná to každý motorista, který parkuje pod stromy. Do auta je v některých měsících sotva vidět přes vrstvu žlutého prášku, jindy jsou okénka zalepená tak, že je problém je stáhnout. Jak na lepkavou šťávu a pyl usazený na sklech auta, radí odborník na slovo vzatý, botanik Václav Větvička. 

 
celý článek
 

Mobil ohlídá auto a provede technickou kontrolu. Nesmí ale odvádět od řízení

13.června 2011 00:03
Volvo

Nová aplikace pro chytré telefony zajišťuje svému majiteli neustálý přehled o tom, jestli je auto zamknuté, kolik má motor oleje nebo kde v posledních týdnech jezdilo. Telefon nebo připojení k internetu však nejsou vždy vítaným společníkem na cesty, přemírou informací a zábavy řidiče odvádějí od řízení.

 
celý článek
 

Test stěračů: ruce pryč od levných a bezejmenných

23.května 2011 00:01
GTÜ
Kdo chce mít dobrý výhled z auta přes čisté čelní sklo, potřebuje kvalitní stěrače. Test německé organizace GTÜ porovnal levné i dražší bezraménkové stěrače. Nejlevnější ze supermarketu propadly.
 
celý článek
 

Správný tlak v pneumatikách sníží spotřebu benzinu i nafty

12.května 2011 00:01
GTÜ
Vysoké ceny paliva nutí řidiče dbát na každou maličkost, spotřebu auta ovlivní také správný tlak v pneumatikách. Podle německé sítě stanic technické kontroly GTÜ ovlivní množství vzduchu v gumách spotřebu až o čtvrtinu. Navíc se podhuštěné pláště rychleji opotřebují.
 
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7... > >|
 

31.5.2023 17:20:22
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku