Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Jaká je nejbezpečnější dětská sedačka pro novorozence podle testů ADAC: Peg Perego Primo Viaggio SL


velikost textu:
     
13.prosince 2013 00:00
 

Peg Perego Primo Viaggio SL spojená s isofixovou základnou získala v letošních testech ADAC nejvíce bodů mezi sedačkami pro první rok dítěte. Portál AutemBezpečně.cz ji vyzkoušel v praktickém testu.


Andrea Vrabcová
Testovaná sedačka spolu s isofixovou základnou 


Autoklub ADAC letos porovnal celkem 42 dětských autosedaček. Jen tři z nich dostaly celkovou známku velmi dobrou (více zde).

Jediná mezi nejlepšími je určená dětem od narození do zhruba jednoho roku.

Jedná se o autosedačku Peg Perego Primo Viaggio SL doplněnou o isofixovou základnu. Ta se propojí s isofixy v sedadlech auta a dětská sedačka se do ní jednoduše zacvakne.

„Bezpečné připnutí této sedačky je otázkou jedné vteřiny. To je praktické právě nyní v zimě nebo při podzimních deštích,“ říká Andrea Vrabcová, která sedačku vyzkoušela s přítelem a s jejich právě narozeným miminkem.

Testovaná sedačka i se základnou přijde na 6500 korun. Samostatná sedačka stojí 3800 korun, ale velmi dobrý výsledek testu ADAC platí jen při jejím spojení se základnou.

Vysvědčení, které sedačce Peg Perego vystavil autoklub, ji chválí za výsledky crash testů.

Při čelní i boční nárazové zkoušce byla velmi dobrá. Autoklub si navíc všímá jejího stabilního upevnění v autě.

ADAC vyzdvihuje také jednoduchost montáže, při níž se rodiče nemohou splést.

Sedačka je lehká, má dobré čalounění a dítě v ní zaujímá příkladnou polohu. Necítí se navíc stísněně.

Rada pro tatínky: sedačku napřed vyzkoušejte

Autoklub si všímá jen několika negativních věcí: potah sedačky Peg Perego Primo Viaggio SL lze sice prát v pračce, ale jen s programem na ruční praní a přítomnost škodlivých látek byla v testu lehce zvýšená.

Andrea Vrabcová sedačku testovala několik měsíců po narození syna. „Byli jsme se sedačkou tak spokojení, že jsme si nakonec za 4600 korun přikoupili podvozek Peg Perego Book Plus. 

Jednoduše se rozkládá a na krátké přejezdy k lékaři nebo za nákupy je to s ním jednodušší než s kočárkem,“ říká Andrea Vrabcová.

Sedačce nechybí ani praktická stříška chránící dítě před sluncem a deštěm


Sedačce nakonec s přítelem odpustili i nepříjemnou zkušenost, která se navíc stala v nejméně vhodnou chvíli, když je čerstvý otec přijel vyzvednout do porodnice:

„Při jednom z prvních použití se vyháklo jedno ze dvou lanek, kterým se uvolňuje sedačka ze základny, a sedačka nešla vytáhnout z auta.

Doporučuji proto tatínkům nic nenechávat na poslední chvíli a vše si před odjezdem do porodnice v klidu domova vyzkoušet a otestovat. Problém se dal snadno odstranit, ale celá akce zabrala dost času,“ radí čerstvá maminka.

Během bezmála tříměsíčního testování se ukázalo, že sedačka Peg Perego Primo Viaggio SL má velmi dobře propracované detaily.  

„Autosedačka umožňuje nastavit opěrky hlavy podle velikosti dítěte a to určitě zvyšuje kromě pohodlí i bezpečnost,“ všímá si Andrea Vrabcová.

Sedačka má zakulacenou spodní část, a poslouží také jako kolíbka, například při čekání u lékaře.

„Velmi příjemná je skutečnost, že se dá pohodlně a bezpečně upnout na většinu nákupních vozíků v supermarketech a to stejným způsobem a stejně pohodlně jako do základny isofix,“ uzavírá Andrea Vrabcová.

Petr Bučekreklama 

Peg Perego Primo Viaggio SL 2014 - Galaxy
Peg Perego Primo Viaggio SL 2014 - Galaxy lze pořídit v 14 e-shopech za cenu od 3 790 Kč do 4 578 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Čtěte také:

TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK NA AutemBezpečně.cz


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.10.2023 21:12:43
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku