Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test dětské autosedačky Storchenmühle Solar: lehká a bezpečná i bez isofixu


velikost textu:
     
9.ledna 2014 00:00
 
Ve společném srovnávacím testu ADAC a spotřebitelských organizací čas od času uspěje sedačka bez isofixu. Takovým případem je Storchenmühle Solar pro děti zhruba od 4 do 12 let.

Petr Buček
Autosedačka Strochenmühle Solar s šestiletým dítětem 


Storchenmühle Solar patří mezi autosedačky, u kterých lze volit verzi s isofixem i bez něj. Ve velkém srovnávacím testu se na podzim 2013 objevila varianta bez pevného spojení s kovovými oky v sedadlech.

Sedačka se připevňuje pouze bezpečnostním pásem. Její výhodou je nižší cena. Tuzemské e-shopy ji nabízejí za zhruba tři tisíce korun, s isofixovými doplňky je o tisícikorunu dražší.

Naopak nevýhodu představuje nutnost připoutat sedačku pásy, i když v ní dítě nesedí. V jiném případě ohrozí při nehodě posádku. 

ADAC hlavně chválí

Ačkoliv nemá isofix, který se stal v poslední době symbolem většího bezpečí, může být sedačka bezpečná.

Mezi sedačkami pro děti vážící od 18 do 36 kilogramů (neboli od 4 do 12 let) patřila ve srovnávacích testech ADAC v roce 2013 Storchenmühle Solar k nejlepším, a přitom k nejlevnějším (více o srovnávacím testu zde).

„Dobrá sedačka pro děti od čtyř let. V některých případech se hodí vysunout nebo zaklonit opěrky hlavy na sedadlech, aby pevněji držela,“ uvádí ADAC.

Autoklub chválí její bezpečnost při čelní i boční nárazové zkoušce. Bezpečnostní pás prochází optimální cestou, přizpůsobení sedačky výšce dítěte je jednoduché.

ADAC uvádí, že rodiče při jejím používání nemají moc příležitostí k chybné manipulaci, která by vystavila dítě nebezpečí.

Testovaná sedačka provází děti od zhruba 4 do 12 let


Malý cestující má navíc v sedačce Storchenmühle Solar dostatek místa, sedí se mu pohodlně a nic mu nebrání ve výhledu.

Pochvalu autoklub udělil této sedačce také za výborné zpracování a snadné snímání potahu, který lze prát v pračce.

Jako jediné dvě slabiny uvádí ADAC horší upevnění sedačky v autě, což souvisí s chybějícími isofixy.

Druhou kaňkou na kráse výrobku Storchenmühle Solar je její šířka. Robustní bočnice dítě chrání, ale zároveň v autě zabírají dost místa.

Testovací rodina ocenila, jak je sedačka lehká

Portál AutemBezpečně.cz vyzkoušel dětskou autosedačku při běžném užívání u bezmála čtyřletého dítěte a také u větších šestiletých dětí.

„Sedačka Storchenmühle Solar mne ihned po vybalení z krabice potěšila svým kvalitně vypadajícím a na dotyk příjemným potahem,“ říká Miroslav Koňařík, který sedačku testoval se svým tříletým synem, jemuž už začala být předchozí sedačka malá. Váží 17 kilogramů a vysoký je přesně jeden metr.

„Brzy se ukázalo, že vzhledem k nízké hmotnosti bude manipulace s novou sedačkou mnohem jednodušší než s tou, kterou jsme používali doposud,“ všímá si Miroslav Koňařík. Její přenášení z jednoho auta do druhého je proto snadné.

Storchenmühle Solar váží 5,4 kilogramu, některé sedačky stejné kategorie mají hmotnost i o několik kil vyšší.

„Našemu Františkovi evidentně vyhovuje větší volnost pohybu, než měl v sedačce pro menší děti. Na druhou stranu se mu vzhledem k větší šířce límce při spánku někdy vyklání hlava na stranu. Uvažujeme proto o koupi podhlavníku, který by používal, než ještě trochu povyroste,“ uzavírá Miroslav Koňařík.

Petr Buček


reklama 

Storchenmühle Solar 2013 - Chilli
Storchenmühle Solar 2013 - Chilli lze pořídit v 3 e-shopech za cenu od 3 495 Kč do 3 600 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Čtěte také:

TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.6.2023 20:01:55
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku