reklama  
   
Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test dětské autosedačky Römer KidFix SL SICT: výjimečně lehká


velikost textu:
     
26.října 2015 10:15
 

Že je tato dětská sedačka lehká, toho si rodiče všimnou hned při první instalaci. Obstála navíc velmi dobře v hodnocení bezpečnosti autoklubu ADAC.


Petr Buček

Dětská autosedačka Römer KidFix SL SICT váží 5,7 kilogramu. Řada konkurentů je o kilo, ale někdy i o tři kila těžší. Její přesazování z jednoho auta do druhého je díky nízké hmotnosti velmi jednoduché.

Jak ale Römer KidFix SL SICT obstála v bezpečnostních testech ADAC? Ve zkouškách se objevila na jaře 2015 a patřila ve své kategorii pro děti od 15 do 36 kilogramů úplně k nejlepším (výsledky srovnávacího testu naleznete zde).

Sedačka je proto výborným společníkem při cestách autem pro děti od zhruba 4 do 12 let. Tuzemské obchody ji nabízejí za ceny okolo čtyř tisíc korun.

Z testů ADAC vyplývá, že sedačka Römer KidFix SL SICT poskytuje malým pasažérům výbornou bezpečnost při čelním i bočním nárazu. Dítě v ní navíc najde stabilní polohu a také pás probíhá přes jeho tělo ideální cestou.

Autoklub chválí jednoduchost zacházení se sedačkou. Několikaměsíční testování redakcí AutemBezpečně.cz tuto vlastnost potvrdilo. Vedle nízké hmotnosti lze vyzdvihnout její snadné propojení s isofixovými úchyty v autě. Část isofixových zámků na straně sedačky totiž není spojena se sedačkou kovovými prvky, jak to bývá u jiných autosedaček zvykem.

Isofixy jsou flexibilní díky spojení s pevným páskem


Zámky u testovaného výrobku jsou se sedačkou propojeny pevnými textilními pásky. Zaklapnutí do isofixů je díky tomu velmi snadné a flexibilnější než u tradičních kovových konstrukcí.

Pokud auto navíc isofixy nemá, zatáhnou se jednoduše "kleště" na straně sedačky do jejích útrob. Aby nepřekážely.

Také připoutání dítěte do sedačky je snadné. Malý cestující při tom nemůže udělat moc chyb. Pás nahoře pevně drží u ramena dítěte ve sponě sedačky. Dole je zapotřebí bezpečnostní pás podstrčit pod „opěrky“ rukou. Nejde o nic komplikovaného, děti se se sedačkou a zapínáním pásu rychle vypořádají, ukázal test.

ADAC dále sedačku Römer KidFix SL SICT chválí za dobré polstrování, komfortní sezení a za dostatek místa, které dítěti skýtá. Problémy test neodhalil ani při zkoušce použitých materiálů. Nezjistil žádné škodliviny.


Autoklub konstatuje, že sedačka je celkově výborně zpracovaná a dobře se zachází s jejím potahem. Jeho snadné sejmutí přijde vhod, když jej dítě znečistí.

ADAC dětské sedačce Römer KidFix SL SICT vytýká jen dvě věci: v autě zabírá dost místa a dítěti nabízí omezený výhled.

Rodiče se však nemusí bát, že by prostor na zadních sedadlech limitovaly bezpečnostní bočnice sedačky. Römer KidFix SL SICT má totiž boční „bouli“ snímatelnou. Lze ji vozit jen na straně u dveří vozu. Pokud by neměla kvůli blízkosti dveří dost místa, je možné bočnici sejmout a sedačku používat bez ní.

Bezpečnostní bočnici lze ze sedačky sejmout


Samozřejmostí je snadné nastavení výšky hlavové části sedačky Römer KidFix SL SICT. Také její zádový tvar ve tvaru písmene „V“ slibuje dostatek místa pro děti všech velikostí, pro které je určena. 

Redakce AutemBezpečně.cz sedačku vyzkoušela se šesti- osmi- i desetiletými dětmi. Všechny si ji chválily a rodiče byli spokojení s její nízkou hmotností. 

Petr Buček

reklama


Čtěte také:

DALŠÍ TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK ČTĚTE ZDE


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

18.10.2019 1:06:42
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku