Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test dětské sedačky Cybex Cloud Q: bezpečnost a pohodlí v oranžové


velikost textu:
     
12.ledna 2016 14:44
 
Testovaná dětská autosedačka Cybex Cloud Q si získala srdce testerů už na první pohled - díky své oranžové barvě. Ta samozřejmě není jediná v nabídce, zajímavé barvy k sedačkám Cybex tradičně patří. Jaké jsou přednosti a slabiny testované sedačky?

Petr Buček

Ve srovnávacích testech, které v roce 2015 uskutečnil německý autoklub ADAC, dostala autosedačka Cybex Cloud Q ve své kategorii pro čerstvě narozené děti nejlepší známky ze všech.

Test AutemBezpečně.cz se zaměřil nejen na sedačku, ale také na její příplatkovou isofixovou základnu. Ta používání sedačky výrazně zjednoduší. Sedačka Cybex Cloud Q stojí zhruba 6200 korun, základna přijde na dalších 3700 Kč.

Německý autoklub vystavil testované sedačce dvě známky. Velmi dobré hodnocení 1,9 dostala sedačka samotná. V kombinaci s isofixovou základnou se známka mírně zhoršila na 2,0. Obojí hodnocení řadí autosedačku Cybex Cloud Q k tomu nejlepšímu pro děti od narození do zhruba jednoho roku.


(Výsledky srovnávacího testu evropských autoklubů v čele s ADAC čtěte zde)

Součástí základny je také noha, která se opírá o podlahu vozu


ADAC chválí bezpečnost, kterou malým cestujícím testovaný výrobek zaručuje. Přední i boční nárazové testy ukázaly, že dítěti hrozí jen malé riziko poranění - když je správně připoutáno. A za předpokladu, že jsou sedačka i základna správně instalované.

Isofixová základna sedačku s autem velmi pevně propojuje. Její upevnění je však nutné provést pečlivě a pokud možno s návodem na očích, ukázalo testování v rodinách spolupracujících s AutemBezpečně.cz.

Základna se spojí s isofixovými úchyty a z auta se neodnáší, zůstává napevno spojená s konstrukcí vozu. Samotná sedačka se ze základny uvolní jednoduchým stiskem ovladače. A naopak: Do základny se autosedačka Cybex Cloud Q vloží a mechanismy se samy zaklapnou. Nechybí ukazatel správného propojení.

Před koupí se vyplatí u prodejců sedaček Cybex zjistit, zda se isofixová základna hodí do auta, ve kterém bude používána. K jejímu opření o podlahu totiž slouží tak zvaná noha. Tato opěra musí být stabilní, což nelze zaručit u některých vozů, které mají v podlaze před zadními sedadly odkládací schránky.

Vysunutá stříška chrání dítě před sluncem. Když se zasune, vůbec nepřekáží.


ADAC hodnotí kladně také jednoduché připoutání dítěte, dobré čalounění sedačky (pro novorozence malého vzrůstu je možné využít přídavnou vložku), vhodnou pozici sezení dítěte nebo jeho dobrý výhled.

Autosedačka Cybex Cloud Q navíc malým cestujícím dopřává hodně místa a přitom si pro sebe nenárokuje hodně prostoru v autě. Celkově je dobře zpracovaná, potah lze vyprat v pračce.

Autoklub odhalil také slabší vlastnosti této sedačky. Rodiče mohou někdy udělat chybu při manipulaci s ní. Týká se to například správného nastavení opěrné nohy. Špatně upevněná sedačka nebo isofixová základna pak nezaručí dítěti bezpečí. Kritiku si vysloužilo i náročnější snímání potahu.

Doma lze ze sedačky udělat rovnou plochu na spaní


Maminky testující autosedačku Cybex Cloud Q si všimly její vyšší hmotnosti. V ostatních ohledech sedačku chválily: „Isofixová základna používání sedačky hodně zjednodušuje, usazování i odepínání sedačky je snadnější než v případě instalace s pásem,“ říká Petra Koukalová, která sedačku zkoušela několik týdnů. 

Její dceři se v sedačce během testování udělalo dvakrát nevolno. „Překvapil mě materiál potahu, který stačilo setřít a nebylo ho nutné prát,“ uvádí Petra Koukalová.

Barbora Prokopová zase využívala možnost udělat ze sedačky malou postel. Její opěradlo je totiž možné sklopit úplně dozadu. To však lze jen mimo auto, kdy sedačka slouží k odpočinku dítěte.

Obě testující rodiny si pochvalovaly integrovanou stříšku autosedačky Cybex Cloud Q. Tu lze vysouvat a když se nepoužívá, vůbec nepřekáží. Dítě ochrání před sluncem či lehkým deštěm.

Petr Buček


Čtěte také:

TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 16:59:03
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku