Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test sedačky, která pípá, když není správně zapnutá: Britax Römer King II ATS


velikost textu:
     
12.července 2016 07:59
 
Když ji správně zapnete, rozsvítí se zelené světlo. Jakmile rodič při poutání dítěte udělá chybu, začne sedačka Britax Römer King II ATS pípat a objeví se červené světýlko.

Petr Buček
Testovaná sedačka Britax Römer King II ATS 

Redakce AutemBezpečně.cz vyzkoušela v praktickém testu sedačku Britax Römer King II ATS, která v roce 2015 uspěla ve velkém srovnávacím testu autoklubu ADAC (výsledky testu čtěte zde). Je určena pro děti od jednoho do čtyř let a stojí okolo 6400 korun.

Německý autoklub sedačku Britax Römer King II ATS pochválil za bezpečnost při bočním nárazovém testu (za čelní dostala průměrné hodnocení) i za pevné spojení s vozidlem. Testovaná sedačka přitom nevyužívá k propojení s autem isofixy. Spoléhá se na pásy auta. Dítě na jeho místě pak drží pásy integrované v sedačce.

Sedačka se s autem propojí běžným pásem


Malému cestovateli se v testované sedačce dobře sedí, k dispozici má podle ADAC vhodné polstrování. Poloha sezení je příkladná, sedačka nabízí dost prostoru a nezabírá v autě tolik místa jako některé konkurenční výrobky.

Autoklub chválí také celkové zpracování sedačky a jednoduchost zacházení s potahem. Ten lze jednoduše sejmout a dát do pračky.

Top Autosedačky


ADAC pozitivně hodnotí také upevňování dítěte integrovanými pásy. Rodiče prý nemají moc šancí udělat při tom chybu, poutání dítěte označuje jako jednoduché.

Testovaná sedačka Britax Römer King II ATS nabízí jednu zvláštnost: Rodič si může ověřit správné utažení integrovaných pásů. Pokud se rozsvítí zelená, vše je v pořádku. Když se objeví červené světlo, nejsou pásy dostatečně napnuté. V takovém případě se ozve i varovné pípání.

Svítí červená, pásy nejsou správně napnuté


Jak se sedačka líbila testovacím rodinám, které ji několik týdnů zkoušely se svými dětmi? „Líbí se mi, že lze sedačku trochu polohovat, takže dítě se v ní dobře vyspí,“ říká Barbora Prokopová, která sedačku Britax Römer King II ATS zkoušela se svým téměř čtyřletým synem.

Druhá testovací rodina si také sedačku pochvalovala. „Podobnou sedačku od firmy Britax používáme pro naše dítě a jsme s ní spokojení,“ uvádí Petra Koukalová.

Testy ukázaly, že při připevňování sedačky na sedadlo auto si je zapotřebí dávat pozor na to, aby sedačka byla správně zajištěná v otevřené poloze. Jinak hrozí přiskřípnutí ruky.

Pozor na přiskřípnutí prstů při instalaci sedačky


Jedna z testovacích rodin nepřišla na chuť signalizaci spojené s pípáním a rozsvícením kontrolky. Baterku vyndali a spoléhali se na to, že pásy správně dopnou i bez kontrolky. „Někdy se nám stalo, že jsme pásy natáhli, co to šlo, přesto nám za jízdy začala sedačka pípat,“ uzavírá Barbora Prokopová.

Petr Buček

SROVNÁVACÍ TESTY DĚTSKÝCH AUTOSEDAČEK 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 1:55:57
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku