Domů > Testy > Testy aut

TEST – Honda Jazz: velký mezi malými


velikost textu:
     
1.března 2021 09:10
 

V kategorii malých aut patří Honda Jazz k nejprostornějším. 


Petr Buček

Honda Jazz nové generace je k mání pouze s hybridním pohonem. Tvoří ho benzinová patnáctistovka spojená s elektromotorem a baterií. Ta se nedobíjí ze zásuvky, energii ukládá například při brzdění. 

Největší výhodou hybridního pohonu je nízká spotřeba benzinu ve městě. Pohybuje se okolo pěti litrů na sto kilometrů. Hybrid je navíc velmi pružný a sprinty z křižovatek jsou silnou stránku Hondy Jazz. 

Jazz se i v předchozích generacích představil jako velmi užitečné auto. Čtyři metry dlouhá karoserie nabízí hodně prostoru. I díky své výšce, kterou většinu malých aut překonává.

Uvnitř je tak příjemné pohodlí i pro čtyři dospělé cestující. Samozřejmě pohledem cestování po městě. Na dlouhé štreky jsou vhodnější větší auta. Nezklame ani zavazadlový prostor s objemem 304 litrů. Další místo pro zavazadla nabízejí sklápěcí zadní sedačky. Složí se jako sedadla v kině nebo divadle a vznikne před nimi zajímavý prostor.

Příjemný interiér dostal novou centrální obrazovku a praktické držáky na nápoje přímo na krajích palubní desky. Sedadlo řidiče a spolujezdce je jako i u ostatních vozů Honda s příjemným bočním vedením. 

Přístup na zadní sedadle zjednodušují dveře, které lze otevřít až téměř kolmě ke karoserii. 

Podtrženo a sečteno: Honda Jazz dostala moderní hybridní pohon s automatickou převodovkou a s tradičně prostornou karoserií. Mezi malými auty patří k velkým. Její cena začíná na částce okolo 450 tisíc korun.

(buč)

Honda Jazz 1,5 e:HEV – technické údaje

Délka/šířka/výška (mm): 4044/1694/1526

Výkon motoru (kW/k): 80/109

Max. točivý moment: 253

Max. rychlost (km/h): 175

Zrychlení 0-100 km/h (s): 9,4

Provozní hmotnost (kg): 1300

Objem kufru (l): 304

Cena testované verze (Kč): od 449 900 Diskuse

 
 
Radek - Honda
Musím říct, že Honda mě nikdy nezklamala a je to opravdu moc dobře ...

Celkem 1 příspěvků, poslední 7.4.2021 16:39:43.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 14:32:34
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku