reklama  
   
Domů > Testy > Testy aut

TEST – Škoda Kodiaq 1,4 TSI 4x4: velké, rychlé a komfortní SUV


velikost textu:
     
9.května 2017 12:31
 
Škoda Kodiaq nabízí obrovský vnitřní prostor, kterým předčí i ještě větší a luxusnější vozy SUV.

Petr Buček

Škoda s Kodiaqem nezklamala – i její velké SUV nabízí neobvyklý vnitřní prostor. Místo nechybí na předních sedadlech, vzadu je před koleny tolik místa jako v limuzíně a nechybí ani tradičně velký prostor pro zavazadla. Po stránce vnitřního prostoru má Kodiaq jedničku s hvězdičkou.

K tomu nelze zapomínat ani na další praktické detaily. Zadní sedadla jsou posuvná, díky čemuž získal kufr další variabilitu. Vše podtrhuje zadní opěradlo se samostatně sklopným středním dílem. Nejedná se jen o obvyklý otvor pro lyže. Sklápí se prostřední kus sedadla. Třetí řadu sedadel, která stojí 19 500 korun navíc, testovaný vůz ve výbavě neměl.

Kodiaq přijde nejméně na necelých 700 tisíc korun. Testované auto mělo pod kapotou základní motor 1,4 TSI doplněný o automatickou převodovku a pohon všech kol. Také on mile překvapí. Turbem posílených 150 koní působí velmi svěžím dojmem.

Auto příjemně zrychluje od nízkých otáček, motor je při tom velmi tichý. Posádka si může užívat klid a pohodlí velkého SUV. Kodiaq s pohonem všech kol, automatickou převodovkou a motorem 1,4 TSI přijde v prostřední nabízené výbavě na 800 tisíc korun.

900 testovacích kilometrů mezi Prahou a Jeseníky zvládl testovaný vůz s průměrnou spotřebou 8,5 litru benzinu na sto kilometrů. Na dálnici ukazoval palubní počítač v průměru spotřebu okolo 9 litrů, na okreskách klesala apetit motoru pod osm litrů.

Kodiaq komfortně zvládá nerovnosti, zatáčkami projíždí bezpečně, řidič však musí počítat s tím že řídí 4,7 metru dlouhé a vysoké SUV. Pohodlí pro řidiče a spolujezdce zajišťují komfortní sedadla a centrální displej, který řídí většinu funkcí auta. Obrazovka je velmi lesklá, což působí efektně, na druhou stranu prsty na ní zanechávají viditelné otisky.

Interiér je pěkný, ale ničím nepřekvapí. Hodně se podobá Škodě Octavia. V novém SUV chybí alespoň nějaký detail navíc, který by velké škodovce s vysokou cenovkou propůjčil punc výjimečnosti. Ta spočívá především v nadprůměrném vnitřním prostoru.

Venkovní design Škody Kodiaq je zaměřený na robustnost. Mladoboleslavský „medvěd“ konkuruje svými proporcemi velkým SUV typu Audi Q7 nebo BMW X5. Zepředu navíc nabízí zajímavé tvary v čele s dělenými světly. Boční pohled se nese ve znamení velkých rozměrů, zadek připomíná díky světlům nižší superby.

(buč) 


Škoda Kodiaq 1,4 TSI 4x4 – technické údaje

Délka/šířka/výška (mm): 4697/1882/1676

Výkon motoru (kW/k): 110/150

Max. točivý moment: 250/1500-2500

Max. rychlost (km/h): 194

Zrychlení 0-100 km/h (s): 9,9

Provozní hmotnost (kg): od 1625

Cena testované verze (Kč): od 743 900Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

21.7.2019 15:11:57
reklama
  reklama  
   


Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku