Domů > Testy > Testy pneumatik

Levné pneumatiky jsou nebezpečné, potvrdil test


velikost textu:
     
19.září 2014 10:41
 

Některé pneumatiky pocházející z Číny nebo východní Evropy mají velké nedostatky při aquaplaningu či při brzdění.


GTÜ
Levné pneumatiky nejsou tak bezpečné jako výrobky tradičních firem 

Německá organizace provozující stanice technické kontroly pod značkou GTÜ se zaměřila na levné pláště značek Kormoran, Westlake, Goodride, Riken, Federal a Kenda. 

Porovnala je s pneumatikami Dunlop, které patří spolu s plášti Goodyear, Michelin, Continental a s dalšími k nejkvalitnějším. Dokazují to pravidelné spotřebitelské testy (TESTY PNEUMATIK ZDE).

Test ukázal, že nově se objevující značky z Číny, Srbska či jiných zemí výrazně zaostávají v kvalitě. GTÜ označila výsledky srovnávacích zkoušek za alarmující.

Německá organizace varuje, že i když má auto ve výbavě sebevětší množství elektronických asistentů, špatné obutí může jejich účinek zcela zhatit.

Vlastnosti pneumatik jsou totiž pro bezpečnou jízdu velmi důležité. Test se zaměřil na pneumatiky s rozměrem 225/45 17.

V testu brzdné dráhy zastavil Volkswagen Golf obutý do plášťů Dunlop z rychlosti 100 km/h po ujetí 49,9 metru. Nejhorší levné pneumatiky potřebovaly brzdnou dráhu dlouhou 61,9 m. 

Nejlepší z levných pneumatik zabrzdily ze stokilometrové rychlosti po 56,2 metru. Zatímco auto s kvalitními pneumatikami už stálo, stejný vůz obutý do levných plášťů pokračoval v jízdě stále ještě rychlostí až 44 km/h.

Další špatné výsledky pro laciné pneumatiky přinesl test zaměřený na aquaplaning. Pneumatiky Dunlop neměly problémy na vodou zalité vozovce ani v rychlosti 80 km/h.

Golf přezutý do levného obutí však na vodě ve stejné rychlosti plaval a nedržel jízdní stopu. Nedostatky test odhalil také u zkoušek jízdních vlastností na suché silnici. 

GTÜ uvádí, že pro levnější pláště nehovoří ani jejich cena, která je v přepočtu jen o několik stokorun nižší než u kvalitních pneumatik od tradičních výrobců.

(buč)


 POROVNÁNÍ BRZDNÉ DRÁHY Z RYCHLOSTI 100 KM/H
 Značka Brzdná dráha Zbytková rychlost
 Riken Maystorm   61,9 m   44,0 km/h
 Federal SS 595   60,5 m   41,8 km/h
 Kenda KR20   60,4 m   41,6 km/h
 Goodride SA05   57,3 m   36,0 km/h
 Kormoran Gamma B2   57,2 m   35,8 km/h
 Westlake SV 308   56,2 m   33,5 km/h
 Referenční pneumatika Dunlop   49,9 m    0 km/h

Pramen: GTÜ

Čtěte také: 

VÝSLEDKY SROVNÁVACÍCH TESTŮ PNEUMATIK


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 
 
Zub - Zkresleno
Jaký Dunlop se nepíše,měl jsem dunlop sport,skvěle seděli,ale za ...

Celkem 1 příspěvků, poslední 27.9.2015 17:32:46.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 1:42:39
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku