Domů > Testy > Testy doplňků

Test map v navigacích do aut: zvítězil Google


velikost textu:
     
6.srpna 2012 00:00
 

Důležitou součástí navigačních systémů v autech jsou jejich mapové podklady. Rakouský autoklub je testoval dva měsíce a za nejlepší vyhlásil ty od společnosti Google.


ÖAMTC
I když se přístroje i jejich mapy zlepšují, úplné spolehnutí na ně není 

Výrobci navigací nakupují mapy u firem, jako jsou TeleAtlas nebo Navteq. Mapy TeleAtlasu používají například přístroje TomTom, podklady od Navtequ pracují v navigacích Garmin, Navigon ale také v telefonech Nokia.

Rakouský autoklub ÖAMTC porovnal tyto mapové zdroje s mapami Google. Pro navigování je používají majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android.

Test ukázal, že mapy Google jsou o hodně přesnější a aktuálnější než jejich konkurence v navigačních systémech s mapami Navteq a TeleAtlas.

Pracovníci ÖAMTC zvolili několik set míst, na které měly navigace za úkol co nejpřesněji navést řidiče.

Výběr míst probíhal náhodně, do testu se však dostala také místa, která platí za problematická.

Testované přístroje s mapami TeleAtlas dokázaly zcela přesně navést auto do cíle jen ve 25 procentech případů.

55 procent úkolů zvládly na jedničku mapy Navteq. Naproti tomu mapové podklady Google uspěly při navigování zcela bez chyb v 85 procentech testovaných případů.

Podle autoklubu mají výrobci mapových podkladů stále co zlepšovat. Za pravdu jim dávají pravidelně se objevující zprávy o tom, jak nesmyslně navigace řidiče navedla na neexistující silnice nebo případy, kde se řidič mylně ocitne na polní cestě.

Majitel navigace by měl mít také možnost jednoduchým způsobem zjistit, ke kterému datu jsou podklady aktuální. V testu autoklubu se například ukázalo, že přístroj ignoroval už rok otevřenou novou silnici.

Dobrou radou je vozit v autě vedle navigace také klasickou mapu, která přijde vhod, když se elektronika zmýlí.

(buč)


reklamaČtěte také:

Mapy Google sbírají informace z mobilů a pak ukazují dopravní zácpy

Test navigací upozornil na nebezpečně velké displeje některých přístrojů


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:38:57
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku