Domů > Testy > Testy doplňků

Některé žárovky H7 pro hlavní světla nejsou schválené k provozu, ukázal test


velikost textu:
     
3.října 2012 10:27
 

Srovnávací test žárovek H7 pro přední světlomety odhalil několik nepoužitelných výrobků. Některé svítí moc, jiné málo.


ÖAMTC
Tma, řidič před sebou téměř nci nevidí. I takové žárovky jsou v prodeji. 

Náhradní žárovky v hlavních světlometech pravidelně vypovídají službu a žádají si výměnu.

Při koupi náhradních musí být řidiči na pozoru. Některé žárovky nejsou vůbec schválené k provozu.

Zjistil to rakouský autoklub ÖAMTC, který porovnal kvalitu nejpoužívanějších žárovek H7.

Do srovnání zařadil devět žárovek, u nichž se zaměřil na kvalitu vysílaných světelných paprsků.

S nadcházející zimou je viditelnost auta a před ním osvícená vozovka velmi důležitá.

Autoklub pochválil výrobky značek Philips a Osram. Stejně dobře se v testu představily žárovky méně známé značky Kristal s označením Xenon max.

Naproti tomu tři žárovky z testované sady ÖAMTC nedoporučuje. I mezi nimi je produkt firmy Kristal, tentokrát pojmenovaný Rally Sport 100 W.

Test ukázal, že svítí až příliš, má vyšší spotřebu energie a nemá schválení k použití na veřejných komunikacích v motorových vozidlech.

To už je jiná káva, tak svítí kvalitní žárovky


Autoklub varuje také před žárovkami SMD 18 LED. Na běžné patici jsou umístěny diody LED s velmi nízkou svítivostí. Taková žárovka působí sice efektně, a proto si je na své vozy dávají příznivci autotuningu. Na silnici však s takovým autem nesmí.

Kritiku si vysloužila také sada na přestavbu světlometů z halogenových žárovek na xenonové výbojky H.I.D. Digital 8000 K+.

Mylně se chlubí schválením k provozu, pro který je nebezpečná. Svítí třikrát intenzivněji než běžné žárovky. Pro protijedoucí vozidla představuje velké riziko oslnění. 

ÖAMTC proto řidičům doporučuje, aby si před koupí pozorně prohlédli obal žárovek, aby zjistili, jestli jsou vhodné k běžnému provozu.

Upozornění na to, že se jedná o výrobky určené například jen k provozu mimo veřejné komunikace, bývají uváděné někde na konci textů na obalu a malým písmem.

Lepší je také vyměňovat při jedné prasklé žárovce rovnou obě najednou. Autoklub uvádí, že pravděpodobnost prasknutí druhé žárovky, poté co jedna dosloužila, bývá vysoká.

(buč) 

reklama



Čtěte také:

Xenonové světlomety svítí mnohem lépe než halogeny, potvrdil test


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

26.3.2023 17:07:06
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku