Domů > Testy > Testy doplňků

Děti pod kontrolou: videochůvička do auta i na doma


velikost textu:
     
16.září 2016 10:30
 

Kdo chce mít z místa řidiče přehled o tom, co na zadním sedadle právě dělá malé dítě, může si pořídit videochůvičku. 


Petr Buček
Obrázek o dění na zadních sedadlech se přenáší před oči řidiče 

Redakce AutemBezpečně.cz vyzkoušela výrobek určený na použití v autě i doma. Jedná se o výrobek Bayby BBM 7030 a stojí čtyři tisíce korun.

Jeho předností jsou přísavky, které obrazovku i kameru připevní ke sklům auta. Kameru je možné umístit na zadní boční okno. Pokud chce mít rodič dítě v detailním zobrazení obličeje, kameru upevní k oknu hned vedle místa, na kterém dítě sedí. 

Jestliže chce řidič nebo řidička sledovat celou dětskou autosedačku, kamera zamíří na vzdálenější zadní okno.

Obrazovku s uhlopříčkou 3,5 palce je dobré umístit tak, aby řidiči nebránila ve výhledu. Její velikost však není nijak obří.

Jakmile řidič opouští auto, může jednoduše obrazovku odejmout z držáku a vzít s sebou například do obchodu. Výrobce slibuje, že kamera neztratí spojení s obrazovkou až do vzdálenosti 250 metrů.

Kamera se s pomocí přísavky připevní na zadní okno


Kameru i obrazovku napájejí dobíjecí baterie. Ty je možné nabíjet v autě z 12voltové zásuvky nebo doma ze zásuvky na 220 V. Oba kabely nechybí v balení videochůvy Bayby BBM 7030.

Její využití v autě usnadňuje režim nočního vidění. Osm infračervených diod se stará o to, aby se na obrazovce objevil záběr kamery také při nočním cestování.

Kameře nechybí ani mikrofon, který zesiluje hlas dítěte směřující do reproduktoru malého monitoru. Směrem zpátky videochůvička zvuk nepřenáší.

Celkově dobrý dojem z přístroje Bayby BBM 7030 podtrhuje jeho kvalitní zpracování.

Videochůva se přitom hodí nejen do auta. Kameru je možné připevnit například ke skříni nebo k postýlce. A obrazovku může mít rodič vždy po ruce, když se pohybuje po bytě, v domě nebo jeho okolí.

(buč)Technické info


Testovaná chůvička využívá bezdrátovou digitální technologii 2,4 GHz, přenos dat mezi kamerou a obrazovkou je zašifrovaný. Funkce šifrovaného bezdrátového přenosu a automatické volby volného kanálu zaručuje soukromí a jistotu, že rodiče uslyší a uvidí pouze své dítě.

O intenzitě signálu, průběhu nabíjení a stavu nabití baterie, informují ikonky na displeji. Na překročení dosahu signálu, jeho výpadek nebo rušení hůvička upozorní slovy „NO SIGNAL“.
 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 
 
farrana - problem
ja jsem se uz na tom internetu uplne ztratila :( hledala jsem ...

Celkem 1 příspěvků, poslední 1.8.2017 2:06:38.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

5.6.2023 1:54:49
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku