Domů > Testy > Testy (statistiky) spolehlivosti aut

Britové jsou letos nejvíce spokojení s Hyundai i30, značkám vládne Škoda


velikost textu:
     
14.dubna 2010 00:01
 
V letošním průzkumu spokojenosti s osobními vozidly na Britských ostrovech překvapivě zvítězilo auto nižší střední třídy vyráběné v českých Nošovicích. Je to poprvé za devět let pořádání průzkumu, co si absolutní triumf odvezl korejský vůz. A prý že jsou Britové zpovykaní.

Hyundai
Díky modelu i30 si značka Hyundai ve spokojenosti zákazníků oproti loňskému roku polepšila o dvanáct příček 

 

Korejský zástupce nižší střední třídy, v průzkumu označované kompaktní rodinné vozy, se umístil před loňského vítěze Jaguar XF, který byl letos druhý, a Škodu Octavia na třetí pozici. Mladoboleslavský model, na ostrovech řazený do kategorie rodinných vozů, byl v loňském průzkumu spokojenosti druhý.

Čtvrtou příčku letos obsadila čtvrtá generace Volkswagenu Golf, pátou třetí generace Renaultu Mégane. V hodnocení spokojenosti následují vozy Land Rover Discovery 3, Rover 75, Mercedes třídy E předchozí generace (2002 - 2009), Toyota Prius minulé generace (2003 - 2009) a Jaguar S-type.

Škodovka si během posledních pár let u britských zákazníků stačila vydobýt velmi dobré jméno. Vloni i letos se umístila na prvním místě coby nejspolehlivější značka.

Motoristi na škodovkách nejvíce oceňují poměr kvality a ceny, velmi oblíbené jsou co nejvybavenější a „nadupané“ modely jako Octavia RS. Letos značka obhájila loňské prvenství a nechala na druhém místě blednout závistí i Lexus, luxusní odnož Toyoty, tradičně vzývanou pro kvalitu a spolehlivost.

Ostrované si naopak v letošním roce vůbec necení francouzského Peugeotu, s touto značkou byli nejméně spokojení. Mohou za to zejména modely 207, který skončil 81. ze sta hodnocených aut, a 307, jenž dopadl až na 98. příčku.

Skvěle si nevedly ani francouzské rodinné vozy Citroën Xsara Picasso – byl osmdesátý třetí – a Renault (Grand) Scénic předchozí generace (2003 – 2009) na osmdesátém místě. Pověst autům kategorie MPV, i když zde těm větším, trochu vylepšil Ford S-Max na 46. příčce.

Velmi prodávaný Ford Focus, na kterého Britové nedají dopustit a tradičně mu v hodnocení kvality dávají přednost před Volkswagenem Golf, letos pohořel. Ze stovky aut skončil v průzkumu spokojenosti až na 51. místě.

Toyotě se vedlo průměrně až špatně, respondenti průzkumu už s jejími masově prodávanými modely nejsou tak spokojení jako dříve. Současná generace Toyoty Yaris obsadila 38. pozici, ovšem zástupce nižší střední třídy auris skončil až 75. ze sta.

Nedobré světlo vrhl žebříček na starší modely opelů. Úplně nejhůř dopadl Opel Corsa předchozí generace (2000 – 2006), na ostrovech prodávaný pod značkou Vauxhall. Jen o příčku vyšší, tu devětadevadesátou, obsadil Opel Astra čtvrté generace (1998 – 2003).

Letošní průzkum časopisu Auto Express vyhodnotil odpovědi celkem 23 tisíc respondentů. Průzkum má i své dílčí části, kategorie spokojenosti ale nečiní rozdíly mezi třídou ani stářím vozu. A tak se vedle sebe, ale i na opačném konci žebříčku, může objevit tentýž model stejné značky, ovšem různé generace.

První informace o letošním průzkumu přinesl britský on-line deník Telegraph. Kompletní výsledky zveřejňuje tištěný časopis Auto Express.

Martin Urban

 

Čtěte také:

U britské STK propadaly nejčastěji renaulty

Nejméně závad odhalily technické kontroly u vozů Audi A6 a Opel CorsaDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 16:37:26
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku