Domů > Testy > Testy (statistiky) spolehlivosti aut

Dekra: nejlepšími ojetinami jsou Audi A4, Ford C-Max a BMW Z4


velikost textu:
     
21.února 2013 00:00
 

Dekra a TÜV - v Německu dva největší rivalové nabízející motoristům technické kontroly jejich vozů. Obě společnosti také sestavují statistiky kvality aut. Podle Dekry je spolehnutí na Audi A4, Ford C-Max a BMW Z4.


Dekra
Dekra sice provádí prohlídky také v Česku a v dalších zemích, pro své hodnocení kvality aut však využívá jen údaje nasbírané v Německu 

Dekra zkontrolovala v Německu v posledních dvou letech 15 milionů aut. Podle jejich stavu sestavila své žebříčky kvality.

Dekra hodnotí každý model auta třikrát – sestavuje pořadí pro vozy do 50 tisíc ujetých kilometrů, od 50 do 100 tisíc a od 100 do 150 tisíc.

Když se všechny tři hodnocené kategorie sečtou, vyjde najevo, že nejméně problémů má Audi A4. Následují Mercedes třídy C a Volvo S80/V70.

Mezi malými auty si na technických prohlídkách vede podle Dekry nejlépe Audi A1, nižší střední třídě kraluje Ford Focus.

V porovnání aut střední velikosti mívá nejméně vážných nedostatků BMW řady 3, vyšší střední kategorii vévodí Mercedes třídy E.

Pořadí sportovních aut vede BMW Z4, mezi SUV má nejméně problémů BMW X1 a nejkvalitnějším minivanem je prý Ford C-Max.

Vůbec nejlepšího výsledku dosáhly vozy BMW Z4 a Ford C-Max. Dekra jim přisoudila titul "vůz roku".

        

Statistiky Dekry si je možné stáhnout v aplikaci pro chytré telefony


Bestseller českého trhu Škoda Octavia si u Dekry vede průměrně.  Mezi typickými závadami Dekra jmenuje vysoké výfukové emise, špatný stav světel a opotřebované brzdy.

Dekra sestavuje také přehledy kvality pro užitková auta - nejlépe se v letošním žebříčku umístil Volkswagen Crafter před Mercedesem Sprinter a Peugeotem Boxer.

Majitelé moderních smartphonů potěší, že Dekra nabízí podrobné údaje o kvalitě každého modelu v aplikacích pro telefony iPhone i pro přístroje s operačním systémem Android. Ke stažení jsou zdarma.

Žebříčky konkurenční organizace TÜV si můžete prohlédnout na stránkách AutemBezpečně.cz kliknutím sem.

(buč)


Čtěte také:

TÜV Report 2013: statistikám spolehlivosti kralují Volkswagen Polo, Toyota Prius a Porsche 911


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 8:33:19
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku