Domů > Testy > Testy (statistiky) spolehlivosti aut

Hyundaie na technických kontrolách: spíše podprůměr, ale žádný suterén


velikost textu:
     
21.ledna 2014 00:00
 

Korejská značka byla loni po Škodě druhou nejprodávanější na tuzemském trhu. Jak hyundaie hodnotí statistiky stanic technické kontroly?


Hyundai
Hyundai i30 předchozí generace dosahuje ve statistikách TÜV stejného umístění jako Škoda Octavia 

Škoda loni v Česku prodala 49 971 nových osobních aut, druhý skončil Hyundai s 16 239 kusy a třetí příčka patřila Volkswagenu, který si našel 14 948 zákazníků (žebříčky prodejů zde).

Hyundai se zlepšuje nejen v prodejích, podle statistik technických kontrol TÜV roste také kvalita těchto vozů (kompletní žebříčky kvality zde).

Nejžádanější model korejské automobilky představuje na tuzemském trhu Hyundai i30. 

Je také nejprodávanějším vozem jiné značky než Škoda. V loňském roce se umístil na čtvrté příčce za trojicí Octavia, Fabia a Rapid.

Hyundai i30 má stejné hodnocení jako octavia

Statistiky spolehlivost TÜV, které mapují závady aut na technických prohlídkách v Německu, zmiňují předchozí generaci Hyunadaie i30, jehož výroba skončila v Nošovicích v roce 2011. V současnosti vyráběný model nehodnotí.

Titulek zní: Korejská šedá myš. Oproti novému modelu vypadal jeho předchůdce usedleji, TÜV si však všímá, že už dostal moderní konstrukci. 

Právě okolo roku 2007, kdy se první Hyundaie i30 objevily u prodejců nových aut, začal přerod této korejské automobilky. V Evropě začala nabízet auta, s nimiž chce po všech stránkách konkurovat japonským i evropským vozům. Do té doby zaostávala.

Hyundai i30 se v žebříčku tříletých aut umístil na 83. místě z celkově 129 modelů. Patří mu dělená příčka spolu s tuzemským bestsellerem Škodou Octavia (o výsledku této škodovky i dalších modelů z Mladé Boleslavi čtěte zde).

Kousek pod hranicí průměru dopadá Hyundai i30 také mezi pětiletými vozy. Je na 76. místě ze 122 aut.

TÜV jej hodnotí jako moderní auto, které však nemůže jít ostatním příkladem. Slabiny nacházejí jeho technici v oblasti zavěšení předních kol a osvětlení.

Proto lze doporučit kupovat především mladší ojetiny s platnou pětiletou zárukou.

Hyundai i20 mívá problémy s brzdami


Hyundai i20: jak si vede konkurent fabie?

Hyundai i20 je v prodeji od roku 2009, do té doby korejská značka nabízela ve třídě malých aut model Getz.

Také v této kategorii nepatří hyundaie k nejhorším, ale za nejlepšími stále zaostávají. TÜV píše: "Na úrovni (Volkswagenu) Polo ještě nejsou."

Mezi tříletými auty patří Hyundai i20  na 79. místo (více zde). Getz je v žebříku pětiletých vozů sedmdesátý a v přehledu sedmiletých 40. ze 113 porovnávaných modelů.

Podle TÜV mívá Getz na technických kontrolách problémy s rezavějícím brzdovým vedením, brzdy trápí také novější modely i20. 

Oběma malým hyundaiům uniká olej z motoru a převodovky. Getz navíc často špatně svítí.

Hyundai ix35 je mezi ojetinami velmi dobrou volbou


SUV s pochvalou: Hyundai ix35

Nejlepším důkazem rostoucí kvality korejské značky je Hyundai ix35. 

SUV vyráběné od roku 2010 nemá na prvních technických kontrolách téměř žádné vážné závady. Díky tomu mu patří výborná 20. příčka (více zde).

Jeho předchůdce Hyundai Tucson přitom přijíždí na technické kontroly s mnoha vážnými problémy. 

Posledním hyundaiem, který se objevuje ve statistikách TÜV, je miniautomobil i10 a jeho předchůdce Atos. 

Statistiky kvality je hodnotí jako velmi levná auta, u nichž se nízká cena odráží na kvalitě. 

Petr Buček


Čtěte také:

TÜV Report 2014 porovnává 217 modelů: Jak kvalitní jsou opravdu auta?


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.10.2023 21:24:15
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku