Domů > Testy > Testy (statistiky) spolehlivosti aut

Kvalita Renaultů: Blýská se na lepší časy?


velikost textu:
     
19.března 2014 00:00
 

Vozy francouzské značky si v posledních letech pošramotily svou reputaci, podle statistik z technických kontrol si však některé její modely začínají vést už zase lépe.


Renault
Laguna má ve statistikách spolehlivosti nejlepší výsledky mezi renaulty 

Především Renaulty Kangoo, Laguna a Espace starších ročníků patří ve statistikách spolehlivosti organizace TÜV k nejhorším (kompletní žebříčky zde).

Ale například v současnosti vyráběný Renault Laguna si už vede o poznání lépe. 

TÜV, který sbírá údaje do statistik při povinných technických kontrolách, uvádí Lagunu jako zajímavý tip ve střední třídě: "Bezpečná, prostorná a jako ojetina výhodná. A lepší se její kvalita."

Ve statistikách německé organizace se objevují dvě generace Laguny. Jsou ukázkovým příkladem toho, jak se s novou generací může auto kvalitativně zcela změnit.

Zatímco Renault Laguna vyráběný v letech 2001 až 2007 se ve statistikách propadá k samotnému dnu, jeho nástupce vyráběný dodnes se řadí k nadprůměrně kvalitním vozům z pohledu stanic technické kontroly (žebříčky zde).

Mnoho vážných závad mívá na prohlídkách také Renault Mégane - model vyráběný v letech 2002 až 2008 s netradiční kulatou zádí. Jejich majitele zlobí u těchto modelů podvozek, brzdy i světla.

O něco lépe si vede současný Renault Mégane, ale takové kvalitativní zlepšení jako větší Laguna u něj statistiky nezaznamenaly.

Podobné hodnocení platí pro Renaulty Clio a ještě hůře si vede nejmenší Twingo a užitkově-osobní Kangoo. Všechny v posledních 15 letech vyráběné modely mívají na technických kontrolách nadprůměrné množství závad. Především těch vážných.

Vedle polepšené Laguny statistiky ukazují pozitivní trend také u rodinného Renaultu Scénic.

Jeho nejnovější generace dopadá v porovnání s konkurencí o poznání lépe než její předchůdci. Mezi 129 sledovanými vozy ve stáří do tří let patří tomuto minivanu 63. příčka.

(buč)


Čtěte také:

STATISTIKY SPOLEHLIVOSTI na AutemBezpečně.cz


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

29.5.2023 10:29:36
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku