Domů > Testy > Další testy

Další ostuda pro česká odpočívadla: v evropském srovnání propadla


velikost textu:
     
21.června 2012 14:34
 

Srovnání tuzemských dálničních pump a odpočívadel s konkurencí z jiných evropských zemí má výsledky jako na houpačce. Před třemi lety oběhly celý kontinent odpudivé fotky špinavých záchodů na dálnici D2, loni naopak pumpa na D1 v testu zvítězila. Letošek znamená návrat do podprůměru.


ADAC
Test porovnal kvalitu odpočívadel na hlavních evropských tazích 


Organizace EuroTest sdružující 18 autoklubů zařadila letos do evropského srovnání dálničních odpočívadel dva zástupce z Čech.

Školní čtyřku si celkově vysloužil rokycanský Shell na dálnici mezi Prahou a Plzní.

Dostal hned čtyři nedostatečné v podrobném hodnocení. Za prodejnu, za své dopravní řešení a za servis pro cestující rodiny.

 

EuroTest hodnotil čistotu toalet i zázemí pro děti


O stupínek lépe dopadla ve srovnávacím testu 65 odpočívadel na hlavních evropských trasách Benzina na dálnici D8 u Litoměřic.

Kritiku a nedostatečné si vysloužila kvůli stavu toalet a stejně jako rokycanské odpočívadlo také za nicotné zázemí pro rodiny.

V obou případech kontrolorům vadilo, že chybí atrakce pro děti a přebalovací pulty pro nejmenší.

Kdo se chystá letos na dovolenou k jižním mořím, může se těšit na lepší podmínky u zahraničních pump a jejich okolí, než je zvykem v Česku.

Rakousko spolu se Švýcarskem dopadlo v evropském srovnání vůbec nejlépe. Například za kvalitu nabízených jídel dostalo sedm rakouských a šest švýcarských dálničních restaurací převážně jedničky, zbylé dosáhly na dvojku.

Oběma českým zástupcům v testu udělily autokluby za gastronomii školní známku tři.

Dálniční restaurace nemusí nabízet jen párek a hranolky


Češi podle testu mohou očekávat čistá a přívětivá odpočívadla i ve Slovinsku a v Chorvatsku. V EuroTestu dostala všechna kontrolovaná místa v těchto zemích celkovou dvojku.

Nejvíce se test věnoval německým odpočívadlům, kterých navštívili zástupci autoklubů celkem třináct.

Na vysvědčení jim dali dvojky a trojky. A připomněli, že ačkoliv se u německých dálničních pump za návštěvu toalety platí, nejsou čistší než bezplatné záchody v Rakousku nebo Chorvatsku.

(buč)Čtěte také:

Pumpa v Kozlově na dálnici D1 zvítězila v evropském srovnání čistoty a kvality služeb u čerpacích stanic  


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 13:43:13
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku