Domů > Testy > Další testy

Test leštěnek, které oživí lak auta po zimě: levná z Lidlu skončila mezi poraženými


velikost textu:
     
15.března 2013 00:00
 

Někomu nestačí auto po zimě umýt. Chce svému vozu dodat lesku a k němu nejlépe pomohou leštěnky. Test ukázal, která nejlépe rozzáří lak auta po zimní špíně.


GTÜ
Test porovnal osm leštěnek různých značek i cen 

Splní leštěnky, co slibují? Odpověď na tuto otázku hledal německý autoklub ACE spolu se společností GTÜ, která provozuje stanice technické kontroly.

Jejich srovnávací test se zaměřil na osm leštěnek. Zvítězil výrobek Dr. Wack A1 Speed Polish. Jeho půllitrové balení stojí v tuzemských e-shopech okolo 315 korun.

Za vítězem testu následují Autopolitura od firmy Sonax a dále leštěnky značek Liqui Moly, Caramba a Armor All.

O další stupínek níže skončily ve srovnávacím testu výrobky Nigrin (Performance Brillant-Politur Turbo), Sonax (Xtreme Polish & Wax 3 Hybrid NPT) a leštěnka nabízená v obchodním řetězci Lidl pod značkou W5 carcare.

Test se zaměřil na ruční leštění laku karoserie


Jako testované auto posloužil více než 20 let starý Volkswagen Golf druhé generace. Úkolem bylo probudit jeho lak k vysokému lesku. 

Ručně, bez použití leštící techniky. Stejným způsobem to dělá většina majitelů aut, kterým není lak jejich auta lhostejný.

Vedle toho, jak leštěnka zkrášlí lak auta, hodnotil test také zacházení s jednotlivými produkty.

Hlavní část testu zaměřená na leštící schopnosti měla šest částí. Hodnotila se například schopnost ošetřeného laku odrážet světlo nebo svěžest barvy.  

Kvalitu lesku měřil test s pomocí speciálního optického přístroje. 

Vítězná leštěnka od firmy Dr. Wack byla také nejdražším srovnávaným výrobkem. Nejnižší cenu nabízí leštěnka z Lidlu. Její cena je oproti vítězi testu v porovnatelném množství asi třetinová.

(red)

reklama

DR. O.K. WACK A1 Speed Polish
v 3 e-shopech
od 315 Kč
(Zdroj: Heureka.cz)


Čtěte také:

Test vosků na karoserii: snadně se nanášejí, ale mají krátký účinek


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 8:07:36
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku