Domů > Domů

Ženevský autosalon zaplavily nové kombíky: od octavie, přes golfa až po dacii


velikost textu:
     
5.března 2013 10:05
 

Automobilová výstava nedaleko Ženevského jezera dnes začíná, k hlavním tahákům patří nové kombíky nižší střední třídy. Ty se hodně kupují také v Česku. 


Dacia
Nová Dacia Logan MCV bude stejně jako předchůdce obrovským, jednoduchým a levným kombíkem 

Škoda Octavia Combi se představuje na ženevském autosalonu s ještě větší karoserií, než měla předchůdkyně. Na délku se protáhla o devět centimetrů, objem kufru činí 610 litrů.

Základní cena Octavie Combi je 365 tisíc korun.

Další ženevská premiéra mezi kombíky patří Volkswagenu Golf. Na první pohled připomíná svého většího bratra v podobě Passatu Variant.

Objem kufru nového Golfu Variant se oproti předchůdci zvětšil o 100 litrů a nabízí nyní 605 litrů.

Kombíky octavia a golf nabídnou srovnatelný zavazadlový prostor, ale golf si přitom vystačí s kratší karoserií. Se svými 456 centimetry je o 10 centimetrů kratší než Škoda Octavia Combi.

K ženevským premiérám patří také nová Dacia Logan MCV - ve srovnání s octavií a golfem mnohem jednodušší, ale také o dost levnější kombík.

Objem kufru nové dacie dosahuje 573 litrů, logan má na délku 4,5 metru.

Ze zcela jiného soudku je kombík odvozený od Hondy Civic. Toto sportovně až trochu mimozemsky vypadající auto dostane praktickou variantu poprvé - předchůdce ji neměl.

Honda pracuje na modelu Civic Tourer kvůli evropským zákazníkům, kteří si praktické karoserie žádají. Do prodeje se novinka dostane až příští rok. 

Japonský výrobce slibuje "jeden z nejobjemnějších zavazadlových prostorů v dané třídě". Konkrétní údaje však zatím neoznámil.

Volkswagen na novém kombíku upozorňuje na zadní sloupek karoserie, který se hodně podobá pětidveřové verzi

Škoda Octavia Combi - nejprodávanější auto na tuzemském trhu

Sportovní Honda Civic je velmi praktická i v pětidveřovém provedení. Kombík nabídne ještě víc.

Nová Dacia Logan MCV slibuje atraktivnější design, než měl předchůdce

Také Toyota vystavuje v Ženevě nové kombi - Auris Touring Sports


(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

10.6.2023 22:53:08
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku