Domů > Zprávy

Passat na plyn má konečně sobě rovné soky z řad hybridů


velikost textu:
     
16.září 2009 16:39
 
Německý autoklub ADAC přiřadil k nejekologičtějšímu vozu Volkswagen Passat na zemní plyn další dva, oba s hybridním pohonem. Prvním je Toyota Prius, symbol ekologického ježdění, která nemá na životní prostředí o nic horší vliv než plynový passat. Jen o chloupek méně ohleduplná k přírodě je pak inovovaná Honda Insight.

Toyota
Hybridní Toyota Prius je spolu s Volkswagenem Passat na zemní plyn podle měření ADAC autem s nejmenším vlivem na životní prostředí 

Za šetrnost k životnímu prostředí se platí. Passat 1.4 TSI EcoFuel a Toyota Prius nově s osmnáctistovkou za zhruba 700 tisíc korun získaly při hodnocení 92 bodů. Honda Prius s objeme motoru 1300 kubíků má o pouhý bod méně, ale stojí už mnohem přijatelnějšího půl milionu. I taková cena zatím brání masovějšímu prodeji, ale kdo najezdí měsíčně velkou porci kilometrů a příroda mu není lhostejná, tomu by se šetrné auto mohlo vyplatit i finančně.

Prius i Insight si během testů v reálném provozu řekly v průměru o pouhých 4,6 litru na 100 km. Vozy za sebou zanechaly stejně velký – v tomto případě spíš malý - mráček CO2, až na dálnici byla o chloupek horší Honda. Toyota si také polepšila při měření výfukových zplodin. Skvělého výsledku v podobě pěti hvězdiček si vysloužil každý vůz z vítězné trojice.

Nejekologičtější passat nese označení EcoFuel        Foto: VW

Důvěřuj, ale prověřuj

ADAC ve svých testech prokázal, že čím menší má auto spotřebu, tím méně zatěžuje životní prostředí. Během posledních šesti let otestoval na 900 aut, které se běžně prodávají. Vyvinul k tomu vlastní metodiku a není tedy odkázán pouze na údaje dodané samotnou automobilkou.

A také si udělal rovnou mezi svými členy rozsáhlý průzkum. Zeptal se, jestli spotřeba jejich aut odpovídá hodnotám udávaným výrobcem. A většina respondentů uvedla, že spotřeba paliva je vyšší, než jakou stanoví údaje na papíře. Přitom víc než polovina z respondentů uvedla, že při koupi auta je udávaná spotřeba jedním z rozhodujících faktorů. Testy i průzkumy, jaké provádí ADAC, mají tedy své opodstatnění a vyplatí se jimi řídit.

Martin UrbanDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.6.2023 19:02:55
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku