Domů > Zprávy

Nejspolehlivějším vozem britských firemních flotil je Honda Civic


velikost textu:
     
23.listopadu 2009 00:05
 
Věc nevídaná – Honda Civic předjela BMW třetí řady. Alespoň co se spolehlivosti týče. V největším průzkumu tohoto druhu mezi padesáti firmami, které spravují na 840 tisíc firemních vozidel, získal zástupce nižší střední třídy nejvíce hlasů. BMW mělo svou trojkovou řadu až na druhém místě, ale určitě netahá za kratší konec provazu. V hodnocení značek si prvenství odnesla firma z Bavorska a Hondu nechala na oplátku za sebou.

Honda
Model Civic vyšel z průzkumu spolehlivosti portálu Fleetnews jako nejlepší vůz. Mezi nejspolehlivějšími značkami pak automobilku Honda předstihlo bavorské BMW.

 

V průzkumu portálu Fleetnews, který mapuje vše, co se ve Velké Británii děje kolem flotil firemních vozových parků, obsadila Honda tři místa mezi pěticí nejlepších aut. Vedle prvního civiku si vyslechla ódu na spolehlivost ještě u modelu Jazz na třetí příčce a Accord na čtvrté.

Zbylé dva stupínky v první pětici si s vervou sobě vlastní uzmula německá automobilka BMW. Trojková řada přišla o prvenství jen o chloupek, na páté místo se – aby se to nepletlo – postavilo BWM páté řady.

O další místa v první desítce se podělily ještě Audi A4, Mercedes-Benz C, Mini, Toyota Avensis a Volkswagen Golf.

V hodnocení značek si mezi sebou rozebraly přední místa evropské a japonské automobilky. Do první desítky nejspolehlivějších se ještě stačila prodrat česká Škodovka.

Nejspolehlivější osobní vůz

1. Honda Civic

2. BMW řady 3 3. Honda Jazz

4. Honda Accord

5. BMW řady 5

6. Audi A4

7. Mercedes-Benz třídy C

8. Mini

9. Toyota Avensis

10. Volkswagen Golf

 

Nejspolehlivější výrobce osobních aut

1. BMW

2. Honda

3. Audi

4. Toyota

5. Volkswagen

6. Mercedes-Benz

7. Ford

8. Mazda

9. Nissan

10. Škoda


Mezi dodávkami je nejspolehlivější Ford Transit

Z největšího srovnání spolehlivosti dodávek na Britských ostrovech vyšel jako vítěz Ford Transit. V tuzemsku tento model odvádí dennodenní službu u mnoha firem. Je tedy potěšitelné, že všude po českých silnicích jezdí tolik spolehlivých aut.

Jako druhý nejspolehlivější se ukázal Vauxhall Astravan. Vauxhall je britský ekvivalent pro Opel, v česku stejný vůz pod německou značkou nenajdeme. Jde o třídveřovou astru bez druhé řady sedadel, kde zadní boční okénka nahrazuje plech.

Třetí skončil Ford Tansit Connect, čtvrtý Mercedes-Benz Sprinter, pátý Volkswagen Transporter. Průzkum spolehlivosti proběhl mezi padesáti největšími firmami, které na Britských ostrovech spravují firemní flotily o celkovém počtu 183 tisíc dodávek.

Nejspolehlivější dodávka

1. Ford Transit

2. Vauxhall Astravan

3. Ford Transit Connect

4. Mercedes-Benz Sprinter

5. Volkswagen Transporter


Nejspolehlivější výrobce dodávek

1. Ford

2. Mercedes-Benz

3. Volkswagen

4. Vauxhall

5. Peugeot


(rub)

 

Čtěte také:

Roomster je nejspolehlivější ve své třídě, ukázaly technické kontroly

V Německu jsou spokojenější s japonskými auty než s domácími značkamiDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

8.12.2023 10:45:21
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku