Domů > Zprávy

Nový Fiat Doblo opět sází hlavně na prostor


velikost textu:
     
24.listopadu 2009 00:05
 
Kombíky s vysokou karoserií patří k nejprostornějším autům. Generační obměnou prošel Fiat Doblo, italská novinka bude k mání ve dvou délkách a také v sedmimístném provedení. Stranou nezůstanou ani zájemci o ryze užitkovou verzi.

Fiat
V osobní verzi nabídne nové doblo až sedm sedadel a obrovský zavazadlový prostor 


 

Krabicovité kombíky se těší velké oblibě u rodin a v Česku také u chalupářů. Fiat představil nové Doblo, v prodeji se objeví zkraje příštího roku.

Praktický fiat se bude prodávat v sedmi různých variantách. Osobní doblo bude pětimístné nebo sedmimístné, zákazníci zvolí krátký či delší rozvor.

Také užitková novinka z Itálie dostane dva rozvory, ale i zvýšenou karoserii.

Delší osobní provedení nabídne zavazadlům prostor 790 litrů. Přístup na sedadla nebo k nákladu vede přes posuvné zadní dveře.

Jestliže dříve hranaté a vysoké kombíky typu Fiatu Doblo, Citroënu Berlingo nebo Renaultu Kangoo působily i v osobním provedení hodně užitkově, dnes se snaží svou pracovní tvář skrýt.

Do nového fiatu si tak zákazníci budou moci objednat výbavu ještě před pár lety stěží myslitelnou u užitkových aut. Jako třeba automatickou klimatizaci s vývody vzduchu také přímo do druhé řady sedadel anebo hlasem ovládaný telefon.

Pod kapotu novinky zamíří čtyři motory. Půjde o benzinový pohon s výkonem 95 koní a tři diesely pojmenované Multijet s výkony 90, 105 nebo 135 koní.

Kdo nerad jezdí k čerpací stanici, přijde mu vhod naftový motor 1.3 s výkonem 90 koní. Automobilka udává jeho průměrnou spotřebu 4,8 litru na 100 km. Na plnou nádrž zvládne 1250 kilometrů.

Doblo se bude moci pochlubit také automatickým systémem start-stop, který šetří palivo v dopravních zácpách nebo ve městě. Naftový motor se dočká samočinné převodovky a těšit se mohou i příznivci cestování za zemní plyn. Rozjezd do kopce usnadní hill holder.

Cenu zatím české zastoupení Fiatu neoznámilo. Doblo dobíhající generace stojí v osobní verzi od 450 tisíc korun. Užitkové provedení přijde na necelých 250 tisíc bez DPH.

(buč)Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 9:03:21
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku