Domů > Zprávy

Jak se líbí nové BMW řady 5 očima domácích – německých – médií?


velikost textu:
     
24.listopadu 2009 13:45
 
Bavorská automobilka představila nové BMW řady 5 – vůz, který patří k vrcholům techniky na čtyřech kolech. Co na novinku říkají v Německu, kde premiéra nového BMW 5 znamená něco jako představení Škody Superb v Česku? „Jde o nejzdařilejší BMW za poslední léta,“ napsal německý deník Die Welt.

BMW
Nové BMW řady 5 se na jaře začne prodávat jako sedan, v létě se přidá kombík 


 

Nové BMW má konkurenci především v Audi A6 a Mercedesu třídy E, připomínají německá média. Podle deníku Die Welt přináší BMW do své třídy svěží bavorskou krev.

„Technicky a opticky je nová pětka přímým sourozencem řady 7 a blízkým příbuzným modelu 5 GT,“ vysvětluje Die Welt.

„Tímto autem opouští mnichovská automobilka dosavadní fázi groteskních experimentů s designem pod vedením bývalého šéfa kreativity, kterým byl Chris Bangle,“ míní on-line portál týdeníku Der Spiegel. Autor na adresu nových tvarů vysílá slova chvály: moderní, stylové a bez křečí.

Die Welt si všímá odlišného přístupu k novým bezpečnostním systémům, které samy rozpoznají, že se auto přiblížilo nebezpečné překážce. Zatímco Mercedes nebo Volvo v takové situaci začnou brzdit úplně samy bez ohledu na řidiče, BMW upozorní řidiče cukáním v brzdách.

Asistenčních systémů dostane novinka celou řadu. Některé se postarají o to, aby auto neopustilo jízdní pruhy, elektronika hlídá mrtvý úhel zpětných zrcátek, systém nočního vidění rozpozná chodce na potemnělé silnici a kamera čte za řidiče dopravní značky.

Pomůcky pro bezpečnější jízdu však budou za příplatek. Základní cena nového BMW řady 5 s označením 520d začne na částce 40 tisíc eur. V prodeji se objeví v březnu 2010.

Reportér magazínu Focus si vyzkoušel, jak se v novém BMW sedí. „Skvělá ergonomie vpředu dává novince punc auta orientovaného na řidiče. Z průměrného prostoru na zadních sedadlech vyplývá, že šoférskou limuzínou bude spíš prodloužená verze tohoto auta určená pro Čínu nebo větší řada 7,“ napsal Der Focus na svých internetových stránkách.

V showroomech BMW se od března představí sedan, kombík bude následovat v létě a v roce 2011 se objeví také hybridně poháněná „pětka“.

(buč)

Čtěte také:

Nové Volvo S60 se v malých rychlostech vyhne chodcům

Zahraniční média chválí Superb Combi. Auto pro tucet Švejků, píší v RakouskuDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 8:23:53
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku