Domů > Zprávy

Nový Opel Meriva dostane neobvyklé zadní dveře


velikost textu:
     
7.ledna 2010 00:05
 
Jen několik málo aut na světě se může pochlubit zadními dveřmi, které se otevírají přesně naopak, než je zvykem. Nový Opel Meriva doplní luxusní Rolls-Royce Phantom a sportovní Mazdu RX-8 a nabídne vstup na zadní sedadla přes opačně zavěšené dveře. Větší pohodlí při nastupování si tak podle výrobce užijí rodiny a jejich vzadu usazené ratolesti.

Opel
Zadní dveře nového Opelu Meriva se otevírají směrem dozadu 


Meriva se letos představí ve druhé generaci a opět zaujme místo mezi nejmenšími auty se zvýšenou karoserií a nafouknutým prostorem pro posádku i jejich zavazadla.

Na startovní čáru se postaví vedle konkurenčních vozů, jimiž jsou Škoda Roomster, Renault Modus, Citroën C3 Picasso nebo Kia Venga.

Od všech ostatních rodinných aut se meriva odliší zadními dveřmi, které se otvírají protisměrně. Opel díky tomuto řešení slibuje jednodušší přístup k zadním sedadlům. Usnadnit se má přístup k dítěti v dětské sedačce, ale také nastupování a vystupování vzrostlejších potomků.

Meriva s netradičním konceptem dveří si odbude veřejnou premiéru v březnu na autosalonu v Ženevě, v létě bude stát v showroomech. Cenu oznámí automobilka před spuštěním prodeje, meriva první generace se nyní vyprodává za akční ceny od 265 tisíc korun. 
  

Na prvních fotografiích působí meriva zajímavěji než předchozí model

 

Oproti předchůdci se novinka zvětšila jen nepatrně. Zcela nový je design karoserie, který připomíná své větší sourozence Astra a Insignia.

Zadní sedadla merivy budou opět posuvná, rozdělená na tři kusy a snadno sklopitelná.

Opel tvrdí, že systém zadních dveří pojmenovaný FlexiDoors testoval na zákaznících už od roku 2006. Úspěšné ohlasy poslaly novinku do sériové výroby.

K motorům pro svůj nový model automobilka Opel oznámila jen stručnou informaci, že budou hospodárné, přeplňované a jejich výkon se bude pohybovat v rozmezí od 75 do 140 koní.

Meriva se podobně jako další auta s vyšším sezením a praktickou karoserií zařadí mezi vozy oblíbené nejen u rodin, ale také u starších řidičů. Těm se většinou hodí jak chytře řešená karoserie, tak i jednodušší nastupování na zvýšená sedadla.

(buč) 
 

Kliky předních i zadních dveří jsou blízko sebe, při současném nastupování na přední i zadní sedadla si budou muset dát cestující přednost

 

Čtěte také:

Rodiny, které budou v roce 2010 kupovat nové auto, mají z čeho vybírat

Benzin zdražuje, auta zlevňují. Začíná rok akčních cen?

Test Citroënu C3 Picasso 1.4: hravý, malý, přesto rodinný vůzDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

30.9.2023 8:29:38
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku