Domů > Zprávy

Děti se v autě cítí bezpečněji, když řídí máma, ne táta


velikost textu:
     
10.května 2010 00:02
 
Otcové za volantem běsní, jezdí rychle a agresivně, myslí si většina z dětí v britském průzkumu. Naopak své matky za volantem vnímají jako kliďase, které hned tak něco nerozhodí, a oceňují na nich, že jsou ohleduplnější k ostatním motoristům na silnici. Vyplývá to z průzkumu mezi 1279 malých Britů ve věku mezi pěti a šestnácti lety. 

Fiat
Hurá, přichází máma, radují se děti na obrázku a doufají, že cestou z nákupu domů bude řídit ona 

 

David Williams, ředitel agentury GEM Motoring Assist, která průzkum uskutečnila, uvedl pro britský on-line magazín The Telegraph: „Průzkum ukázal, že máma sice není lepší řidič než táta, za volantem je ale klidnější. Na otci dětem vadí nevyzpytatelná nálada a děsí se jeho záchvatů zuřivosti.“

Máma nepřejíždí zběsile z jednoho jízdního pruhu do druhého a za volantem nesoptí jako otec, srovnávají děti v Británii své rodiče za volantem. Že mámě občas na křižovatce chcípne motor anebo nedokáže hladce zaparkovat, to potomkům zas až tak moc nevadí.

Z výzkumu vyplynulo, že otci nejvíce záleží na tom, jak se při jízdě dostat z bodu A do bodu B. Matka si naopak během jízdy dává na čas, zpívá si, povídá si s dětmi a ostatními řidiči se nenechá rozhodit.

Mámy si počínají na silnicích bezpečněji už jen tím, že častěji dodržují předpisy. Například maximální povolenou rychlost, a děti se pak s nimi v autě cítí bezpečněji. 83 procent z mladých respondentů v průzkumu na své otce prozradilo, že rychlostní limity ignorují.

Pětatřicet procent zpovídaných dětí se svěřilo, že je znervózňují otcovy návaly vzteku. Více než polovina uvedla, že jejich táta během jízdy na ostatní řidiče pokřikuje.

Dvě třetiny otců podle výpovědi potomků znenadání přejíždí z jednoho pruhu do druhého. Za vysoké rychlosti se otcové také bezhlavě snaží odbočit, když se před jejich autem znenadání vytvoří dopravní zácpa.

Na mámy také děti něco „napráskaly“: 70 procent z nich si při jízdě zpívá a více než polovina bez ustání brebentí. Proti výkyvům nálady, agresivní a rychlé jízdě jsou ale tyto prohřešky celkem nevinné.

70 procent dětí usvědčilo své mámy z neschopnosti rozjet se do kopce nebo opustit křižovatku, aniž by jim nezhasl motor. 64 procent matek prý nezvládne zaparkovat vůz couváním. 

(rub)

 

Čtěte také:

Řídí bezpečněji zkušený sedmdesátník, nebo čerstvý mladý motorista?

Auto se přizpůsobí ženám a řidičům seniorského věkuDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.6.2023 21:04:57
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku