Domů > Zprávy

Nejhorší řidiči jsou majitelé BMW


velikost textu:
     
20.května 2010 00:02
 
Vůz německé značky BMW je pro mnoho motoristů objektem touhy a pořídí si ho za každou cenu – když nemají na nový, koupí ojetý. Čerství majitelé bavoráků by možná měli vědět, že se na ně ostatní budou dívat s averzí a že si na ně začnou dávat pozor. Britský průzkum mezi více než tisícovkou respondentů odsoudil coby nejhorší řidiče právě majitele BMW.

BMW
Mnoho řidičů se má na pozoru, jakmile spatří, že se blíží BMW 

 

A co bylo řidičům vozů s modrobílým emblémem stylizované vrtule ve znaku nejvíce vytýkáno? Zejména že jsou bezohlední vůči ostatním motoristům a že se chovají, jako by na silnici byli sami.

Také se prý nesoustředí dostatečně na řízení, jsou agresivní a svou špatnou náladu dávají okolí svým stylem jízdy náležitě najevo. A nedodržují dostatečný odstup od aut před nimi.

Průzkum firmy Compucars.co.uk, která se zabývá obchodem s ojetými auty, určil nejhorší řidiče podle značky auta i na druhém a třetím místě. Hned po majitelích BMW byli zatraceni řidiči fordů, nelichotivou bronzovou medaili si v průzkumu vysloužili ti, kdo řídí volvo.

Pověst BMW coby rizikového auta koresponduje i s českým průzkumem ČSOB Pojišťovny z podzimu 2009. Bavorská značka byla mezi auty, jejichž řidiči patří k nejnebezpečnějším. Větší riziko havárie lze předpokládávat jen u vozů Audi. O chloupek menší pak u Alfy Romeo, Škody Superb a do pětice všeho špatného u Mercedesu.

„Že jsou bavoráky nejnebezpečnější auta na silnici, tak s tím naprosto souhlasím,“ říká Michal Panuška z Prahy. „Ten názor zastávám už roky. Jezdím často do jižních Čech a na svých cestách pozoruji nejvíce prohřešků právě u řidičů BMW.“

A pokračuje:„Myslí si o sobě, že jsou na silnici sami a neberou ohled na nikoho okolo, nebo naopak mají dojem, že jim musí každý uhýbat. Problikávání pomalejších řidičů na dálnici v rychlém pruhu je specialitou právě bavoristů,“ rozohňuje se Michal Panuška.

Jako druhé nejhorší vidí Michal Panuška řidiče vozů značky Audi a jako hříšníky na třetím místě motoristy řídící Volvo. Na třetí pozici se shoduje s britským průzkumem, i tam jsou majitelé švédských aut na černé listině označeni číslovkou tři.

V průzkumu ale Britové jako druhé nejhorší zvolili řidiče fordů. Na to Michal Panuška, sám majitel Fordu Focus kombi, se smíchem reaguje: „V Česku jsou fordaři určitě lepší řidiči!“

Průzkum serveru Compucars.co.uk hodnotil nejhorší řidiče nejen podle značky aut. Se špatnou pověstí z něj odešli řidiči dodávek a obecně mladí za volantem. A jen 19 % respondentů si myslí, že ženy řídí lépe než muži.

(rub)

 

Čtěte také:

Na českých silnicích se bojím dennodenně, přiznává Jiří Patera, provozovatel školy bezpečné jízdy

Řídí bezpečněji zkušený sedmdesátník, nebo čerstvý mladý motorista?Diskuse

 
 
JoshX - Re: Hloupost
přesně - je to pravděpodobně nějaký blízký příbuzný nebo kamarád ...
 
Revhead - Hloupost
To je zase debilní článek. Kdo je prosím pan Panuška a proč má pro ...

Celkem 2 příspěvků, poslední 18.10.2019 11:59:26.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

1.12.2023 13:53:35
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku