Domů > Zprávy

Další konkurence pro Škodu Yeti: Citroën C4 Aircrosser a Peugeot 4008


velikost textu:
     
3.října 2011 00:01
 

Stále populárnější auta, kterým se říká kompaktní SUV a jejichž reprezentantem jsou Škoda Yeti nebo Dacia Duster, dostanou nové konkurenty. Citroën a Peugoet stejně jako několikrát v poslední době připravily své novinky spolu s automobilkou Mitsubishi.


Citroën
Citroën C4 Aircrosser se v prodeji objeví příští rok na jaře 

Novinky nesou jména Citroën C4 Aircrosser a Peugeot 4008. Jejich předlohou je Mitsubishi ASX, které se prodává už od loňska.

Zájemci o francouzské přírůstky mezi vozy SUV si však počkají do příštího jara. Citroën i Peugeotu přivezou nejprve ukázat své novinky na březnový autosalon do Ženevy.

Kompaktní SUV v podání Peugeotu 4008


Spolupráce mezi francouzským koncernem PSA a japonskou značkou Mitsubishi je už tradicí.

Jedna trojčata jezdí mezi většími SUV, než jsou nyní ohlášené novinky. Jedná se o Mitsubishi Outlander, Citroën C-Crosser a Peugoet 4007.

Další trojčata stejných značek "tankují" elektřinu. Městská minivozítka se nyní perou o přízeň prvních zákazníků, kteří se rozhodli opustit svět ropných paliv.

Nejprve se objevilo malé Mitsubishi i-MIEV, poté skoro identické vozy na trh vyslal Peugeot v podobě modelu iOn a Citroën se jménem C-Zero.

Citroëny mají na zadních světlech stále častěji jakýsi zub, nový C4 Aircrosser nebude výjimkou


Nová SUV získají tvář typickou pro své mateřské automobilky. Citroën C4 Aircrosser dostane velké přední světlomety a logo s linkami rozbíhajícími se po celé přídi auta.

Peugeot posadí svého lva ve znaku nahoru na přední kapotu a design přídě bude podobný nedávno uvedenému modelu 508.

Kolik budou francouzská kompaktní SUV stát, je zatím ve hvězdách. Leccos ale napoví ceník Mitsubishi ASX.

Jeho základní verze s benzinovým motorem a pohonem pouze předních kol stojí 430 tisíc korun. Pohon všech kol je k mání pouze k turbodieselu a přijde nejméně na 600 tisíc.

Jednodušší, ale pěkně uhlazená zadní část Peugeotu 4008


Také nový peugeot a citroën budou mít jako základní pohon benzinovou šestnáctistovku s výkonem 115 koní, která bude roztáčet pouze přední kola.

Čtyřkolky se představí v kombinaci s motory 1,6 HDI (110 koní) a 2,0 HDI (150 koní).

Obě auta jsou dlouhá 4,34 metru, široká 1,8 m a vysoká 1,63 metru. Objem kufru činí 442 litrů.

Pro srovnání: Škoda Yeti je o 12 centimetrů kratší, ale o šest cm vyšší. Kufr mladoboleslavského vozu nabízí objem 416 litrů.

(buč)


Čtěte také:

Deset nejlevnějších SUV se vejde do půl milionu

Malé vozy na silnici i do terénu zažívají konjunkturu


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

3.10.2023 6:32:03
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku