Domů > Zprávy

Renault Scénic pro nadcházející rok: nová přední světla i další vylepšení


velikost textu:
     
1.prosince 2011 00:01
 

Jeden z nejprodávanějších minivanů v Evropě se připravuje na další sezonu. Renault Scénic i větší Grand Scénic dostanou nová přední světla a pár úprav designu. 


Renault
Grand Scénic pro rok 2012 se od současné verze liší hlavně předními světly 


Vzhled přední části Renaultu Scénic o něco pozmění nová světla. Ale také diody pro denní svícení umístěné vedle mlhovek a chromové prvky na předním nárazníku.

Chrom se nově objevuje i na zádi Renaultu Scénic, na pátých dveřích nad místem pro registrační značku. Vedle chromu pracovali designéři také s lesklými černými detaily.

Úplnou novinkou jsou také střešní ližiny, které Grand Scénic poslední generace dosud neměl.

Páté dveře dostaly lišty z chromu, novinkou je světle modrá barva


V nabídce budou od roku 2012 také dvě další barvy – červená a světle modrá.

Novinky lze nalézt také pod kapotou scéniků. Populární turbodieselový motor 1,5 dCi bude mít napříště vyšší točivý moment – namísto 240 Nm dostane 260 Nm.

A dočká se také systému start-stop a rekuperace brzdné energie, které mají za úkol snižovat spotřebu paliva. Tento „eko-balíček“ Renaultem nazvaný Energy se zatím objevil jen u motoru 1,6 dCi.

Průměrná spotřeba nafty má v případě Scéniku s kratší karoserií vybaveného motorem 1,5 dCi klesnout o 12 procent na 4,1 litru na sto kilometrů.

Paket Energy dostane také připravovaný nový benzinový motor s přeplňováním a s výkonem 115 koní.

Kratší ze scéniků a jeho nová tvář


Zájemci o Scénic i Grand Scénic se mohou od příštího roku těšit i na služby asistenta pro rozjezd v kopci a v tomto rodinném autě se také konečně zabydlí mezitím hojně rozšířené blikače, které po řidičově lehkém stisknutí páčky zajistí tři bliknutí.

Renault v podobě Scéniku založil v roce 1996 třídu kompaktních minivanů neboli menších velkoprostorových aut.

Od té doby jich francouzská automobilka prodala 3,9 milionu. Současná generace se vyrábí od roku 2009 a zatím si našla 400 tisíc zákazníků.

(buč)


Čtěte také:

Test Renaultu Grand Scénic 1,6 dCi: nový motor pro klasika

Renault R-Space ukazuje rodinný minivan v jiném světle

Nejlevnější rodinné minivany začínají na ceně čtvrt milionu korun


 
Čtěte dále na téma:

Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 22:13:16
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku